Autók » Fiat » Bravo (2007)

Bravo 1.4 90Le

Pierro, az instabil vitorlás

Nem saját autó, 3 hónapja van a családban, bérelt autó.

Azért írom ezt a népítéletet, hogy mindenkit elriasszak ettől a típustól. Csak Fiat-rajongóknak ajánlom, illetve olyan hölgyeknek, akiknek városba, bevásárolni kell.

Amit szerettem benne:
- Ez egy ékszerdoboz. Gyönyörű gyémánt hölgyeknek.
- Fejedelmi kényelem.
- Csöndes motor.
- Mindenki megbámulja. Látszik rajta az olaszos elegancia, a sárm.
- Jó fényszóró.

Amit utáltam:

- Nem gyorsul. Lassú. Egy WagonR lehagyása az autópályán kihívás. Lejtőn felfelé egyáltalán nem megy. Borzasztó a menetdinamikája. Magas fordulaton kezd el húzni, de az ember sajnálja kis motort bántani az 5000-es fordulattal.

- Ez egy vitorláshajó. Az oldalszélre hihetetlenül érzékeny. Egyszer egy fél métert oldalradobta az autót egy széllökés 90-es tempónál. Volt is nagy sikoltozás az utastérben, mondhatom.
Oldalszélben az autópályán egyenesben max. 120-at 130-at érzem biztonságosnak, kanyarban még kevesebbet. Kamiont lehagyni oldalszélben különleges figyelmet igényel.

- Szerintem a hatfokozatú váltó nem igazán passzol a motorhoz.

- Nem praktikusak a kapcsolók. Pl. a ködlámpát másodpercekig kell keresni vezetés közben, leginkább az anyósülésről kapcsolható.

- Nem lehet úgy kinyitni a csomagtartót, hogy ne mocskolódjon össze az ember keze.

- Télen, vegyes használatban 8.5 literes átlagfogyasztás. (Bp + autópálya)

- Borzasztóan nem látni ki hátra, se oldalra az oszlop miatt. Nagy holttér.

Gondolja meg mindenki, kell-e a szép forma, amit nem a szélcsatornában, hanem egy varrodában terveztek.

- Semmi. 3 hónap alatt gáz is lenne. Amúgy bérelt autó lévén nem mi intéztük a szervízet.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2007
Előző autója? Accord, 1995 Következő autója? Marad a régi Honda