Autók » Fiat » Barchetta (1995)

Barchetta 1.8 16V Spider

Nem akartam Barchettát - ÉN HÜLYE! :)

Mindenkinek van bakancslistája, az enyémen többek között autók szerepelnek. Nos, életem egy szerencsés szakaszában úgy döntöttem, ha már volt kabrióm, lesz megint!
De nem ám valami mezei, hanem 2 üléses roadster.
Ezért elkezdtem Mazda Mx-5-ösöket, BMW Z3-asokat, E30-asokat nézegetni. Alapvetően az Mx-5 ismerős volt, öcsémnek van egy, de valahogy a haza NB, tehát második generációs felhozatalt végignézve - jó, nem mindent, de zömét igen - meg kellett állapítsam, fos a kínálat. :)
Ki is próbáltam sokat, de a kicsi hely, a harmatgyenge motor - 1.6 110 LE - eléggé elvette a kedvem. Nem is beszélve az autók állapotáról....Jézusom, hogy mennyire él nálunk a "villantás" szokása...villantsunk a szomszédnak. :)

Szóval, ahogy külföldi munkámból hazaérkezve, már hetekkel előtte tetemes listát összeállítva a hahu-n, egy szombat délelőtt elkezdtem vidékiként Budapest csendes utcáit róni autó után kajtatva,egyre inkább erőt vett rajtam az érzés, csak szarok vannak a neten. Ami költségmentes, arra minimum egy kasznimunka, vagy 4 egyforma gumi a 4 nem egyforma helyére, féktárcsák tökig levállasodva cseréért kiáltva, szóval sok minden ráfért.
Ekkor kezdtem érezni, nem lesz nekem így autóm, nem kell egy fospisztoly. :)
A Lurdy-ház melletti parkolóban megnéztem az utolsó Mx-5öst és szomorúan néztem a kis papírra vetett listám, mi is lesz a következő? És akkor jött az érzés - ezt a feltűnően szép képekkel rendelkező Barchetta-t meg kéne nézni, hát tárcsáztam.
Persze, megvan az autó.
Meg lehet nézni.
Az Info-parknál. (A Lurdy a Lágymányosi egyik, az Info a másik oldalt áll!)
Ez volt az első JEL!
15 perc, és ott vagyok - rögtön nekilendültem gyalog a távnak.
És érkezett a tulaj, aki egy fiatal szoftverfejlesztő volt, és sok autója, motorja mellett a szolgálati autóját használta.....második JEL.
Az autó egy teremgarázs mélyén pihent - várt rám. Amikor megláttam, már tudtam, hogy megveszem!
Próba a tulajjal, aprólékos gonddal elmesélt szerelem, szinte tökéletes állapot egy 14 éves autónál, 7 éve egy tulaj, gondos kezek, új tető, lélegzetelállító szín - magamévá kell tennem, ágaskodott bennem férfiasságom. Perverz, tudom. :)

Kipróbáltam. Felejtsd el az összes többit. Lósz*r. :)

Friss műszakival hoztam el, és élvezek vele minden letudott kilométert. Mindenki megnézi, mindenki mosolyog rá. Exhibicionista autó, tény.

131 ló, a hörgős FIAT motorok legszebb hagyatéka, fordulatszámvadász, " kínozz még" érzés, dolce vita! :)

A váltó isteni rövid úton jár, pontos, a motor nagyon akarja a fordulatot, az autóban ülve azonnal feltűnt, mennyivel nagyobb belülről, mint az Mx-5. Benne helyt foglalva TÉNYLEG, mintha egy csónakocskában ülnél.
És nagyon megy.

Mivel 58ezer kilométer környékén vettem és információim szerint a vezérlésmódosító ilyen tájon hal meg benne - gyári hiba - rendeltem hozzá azt is. Nincs utángyártott. Tudtam, minek ugrom neki, bármit is veszek, alaposan utánaolvastam.

Egyáltalán nem érezni a fronthajtás hátrányait, sőt. Kanyarvadász, ahova kormányzom, oda megy!
Fékek kifejezetten jók, az ABS elég sokáig engedi a határokat autózni.
Fogyasztására nem lehet panasz, bár a sport légszűrőt én visszaalakíttatom az eredetire. Nem szeretem.
Abszolút nem drága hozzá semmi, elvégre ez egy Punto......

De olyan csomagolásban, amitől erekciód lesz! :D

- Nem elromlottak, csak ha megvettem és használni akarom, akkor kicseréltetem benne - minden autóban. - Tehát: - - komplett vezérlés-szett, vízpumpával - - motorolaj, levegő- és olajszűrő - - vezérlésmódosító (csak gyári van, 68ezer), típushiba, hát legyen új ez is - - komplett ékszíj-szett, görgőkkel, feszítőkkel - Összesen: 135.550 Ft.

Zsolti. Egyébként 2011-ben Országos Gymkhana bajnok volt. :)

Fenntartási költség (8) Évjárat 1998
Verdikt (9.3/10)