Autók » Fiat » 127 (1971-1986)

127 900, első széria!

A legjobb kisautó!!!

Egy igazán imádnivaló autó, a Fiat egyik legjobb autója ha nem a legjobb! Nagyapám vette 1974-ben, én elég megkímélten kaptam meg 1989-ben friss jogosítvánnyal. Szerencsére a karosszéria nagyon jó állapotban volt, nem sok mindent kellett rajta csinálni - télen garázsban állt -. Nagyon vigyáztam rá, de azért rendesen használva is volt. Soha nem hagyott cserben!!! Voltam vele Monte Carlo-ban, Olaszországban is többször. Meg lehetett tanulni rajta, hogyan kell kicsi és lassú autóval sportosan vezetni. Sokkal nagyobb autókat meg lehet vele szégyeníteni még ma is! A rövid váltó előnye városban csúcsosodik ki, persze országúton "üvölt" a motor de ez hozzátartozik. 140-nél 6200-as fordulat nem éppen csöndes. Persze a váltó a korai Fiat váltókra jellemző, nem a top kategória. A szinkrongyűrűk megforgatása után 100000km használat után sem reccsen! Karban kellett tartani és nem volt vele gond. Olajat cserélni minden 10000km után a motorban, és 30000km után a váltóban (ezt szokták elfelejteni). Olajcserekor szelephézagokat be kellett állítani és ennyi. Ez az autó tényleg mindent kibír, csak néha karban kell tartani. Az alkatrészek valóban nagyon olcsók voltak, és azok most is. Addig használtam, amíg nem kaptam cégautót. Utána még szüleim jártak vele 2 évig, most pedig teljes restaurálás alatt van. Látszik, hogy az olaszok a kisautókban voltak fenomenálisak. Soha nem fogom eladni!!!

- Gyakorlatilag nem romlott el rajta semmi komoly, szinte csak a kopó alkatrészeket kellett cserélni a sok év alatt. Ami említésre méltó:
- - lengéscsillapító cserélve lettek 160000km-nél
- - első lengőkar talán kétszer, de a gyári kormánygömbfejek közel 280000km-t is kibírtak!
- - kipufogó rendszer
- - egyik külső féltengelycsukló, a többi még gyári!
- - természetesen fék alkatrészek (féktárcsa, fékbetét és fékpofa)
- - egyszer a főfékhenger
- Tényleg nagyon megbízható volt.

Saját magam szereltem, nagyon jól ki lehetett tanulni a "mesterséget".

Fenntartási költség (10) Évjárat 1974
Előző autója? Következő autója? Alfa Romeo 156 SW és Fiat Panda Emotion