Autók » Fiat » 126 (1972-2000)

126 652E

Dudu, a kegyetlen

Dudu a kegyetlen.
kezdhetném így is beszámolómat, mert rég rozsdábaholt kis "kedvencemről" ezek a szavak jutnak az eszembe....
Régvolt, fiatal voltam, nyárvolt, ő volt az első autóm olivazöld. Édesapám gondolta hogy itt az idő kétkerékről négy kerékre váltani ugyanis ezt a gyönyörűséget jutányos áron meg tudja venni egy kolegájától -ő ugyanis a sógorától kapott egy BMW-t- (hát ilyen sógorok is vannak), igyhát felkerekedtünk, megvettük, körbeálltuk, örültünk
boldogan mentem vele egy pár kört de ekkor még nem sejtettem hogy dudu még jó pár kellemetlen percet fog nekem szerezni.
Először pár hét után kezdtek szép sorban jönni a bajok, dudu valamiért állandóan leszívta a vadi új aksjiát, tehát szérifelszerelés lett az akutöltő a csomagtartóba.
Azután dudu elfeljtett pár sebességfokozatot.
Aztán dudu nem indult, csak úgy. Elvittem szerelőhöz "semmi gond mondja, csak egy gyújtáselosztó fedél kell hozzá" Kicserélte, és ezután következett kapcsolatunk fénypontja.
Másnap állok egy igen forgalmas vasúti átjárónál(piros a lámpa) első vagyok, kicsit félve dudut leállítom.
Vonat el.
Remegő kézzel nyúlok az indítókarhoz. Vajon beindul dudu?
És igen dudu pöccre indul, nagy vigyor, kis gáz,gurulunk, és ekkor dudu köhög kicsit gurul majd leáll. (mosoly lefagy) Szétnézek és konstatálom hogy a síneken állok, közben a mogöttem lévő Ifá-s fiatalemberek jó magyar szokás szerint anyukám foglalkozását találgatják, hiszen mekkora hülye a fia hogy pont egy vasúti átjáróban támadt kedve parkolni egy kicsit.....
Hát igen ez volt kapcsolatunk fépnypontja, olyanok már szinte meg sem kottyantak hogy hajnal kettő órakkor istenhátamögött leáll az én drágám, kanyarodás közben néha dudált egy kicsit, stb. és mire megszabadultam tőle vételárának kb. háromszorosát költöttem rá.
Mindattól függetlennül, ha néha látok egy kispolákot hatalmába kerít valami nosztalgikus érzés, hiszen mégis csak ilyen volt az első kocsim.......

- Váltó (az utolsó 13-as csavart is ki kellet cserélni, )
- gyújtáselosztó fedél,
- egy zárlat miatt át kellet kábelezni
- szétrohadt a köszöb, az eleje, a jobb hátsó sárvédő,

hol itt-hol ott

Fenntartási költség (5) Évjárat 1989