Autók » Ferrari » F430 (2004)

F430 F430 Coupe

A beteljesült álom

Számomra maga a mítosz ez a márka, kölyökkoromban ezzel volt tele a szobám fala, később libabőrös lettem, ha akár csak megláttam egyet.
Aztán eljutottam Maranello-ba. Majd visszamentem oda.
És most, 39 évesen, az álom valóra vált. Szégyen-nem szégyen, elsírtam magam, amikor kigurult a munkatárs a 0km-es Ferrari-val. A pezsgőt majdnem elejtettem, annyira magamon kívül voltam. (ezúton is köszönöm, hogy elkapták)

A bőr és fém illata hátborzongató. A hangja elképesztő. Alacsonyan szörcsög, közepes fordulaton búg, fent ordít és durrog. Erről nem lehet mit mondani, hallgassanak meg egyet.

A 17.000 együtt töltött km alatt végig orgazmusközeli állapotban voltam, hihetetlen ez az autó. Játszi könnyedséggel suhan 250 fölött, annyira direkt és precíz minden, olyan az érzés mint egy normál középkategóriás szedánban 80 körül.
A fék nagyon fog, a brutális gumikkal nagyon kanyarodik, a különleges anyagoktól könnyű.

Mindig tisztelettel közeledem felé, ez az autó megérdemli.

Elbújni nem lehet vele. Ahány rendőr van az úton, mind megállít, mind kíváncsi rá.
A piroslámpánál vicsorognak a streetracer-ek, én mosolyogva feljebb tekerem Miles Davis-t.

Aztán rajt. Agyvelő a koponya hátuljába préselődik a szemekkel együtt, a hasizom önkéntelenül megfeszül, a kerék pont a megfelelő mértékben pörög el, és hirtelen minden nagyon messze kerül a tükörben.

Ez a beteljesült álom maga.

- Az első 500km után úgy csikorgott a fék, mint egy zsigulin. Kicserélték elől mindkét féknyerget, természetesen garanciában, azóta jó.
- (nem azért történt, mert azonnal agyatlanul hajtottam, és megégtek a tárcsák)
- Recsegett baloldalt az ajtóban a hangszóró, 10.x00km körül. Garanciális csere.
- Egyelőre ennyi.

Kontár ehhez nem nyúl! Csakis a bécsi szervíz.

Fenntartási költség (1) Évjárat 2006
Előző autója? Quattroporte 1996 Következő autója? Ez után én már semmit nem veszek.
Verdikt (6.8/10)

Ferrari F430 2004 (2009)