Autók » Daihatsu » Terios (1997-2005)

Terios 1.3

Vagány kis japi!!

Az autó 2004-ben került hozzám.Egy terepjárót kerestem de kicsi fenntartási költséggel és kicsi fogyasztással.Sok jimmny-t nézegettem de valahogy nem fogtak meg.Egy barátomnak volt egy terios, egyszer vezettem de a szívembe lopta magát így döntöttem egy akkor másfél éves jól felszerelt terios-nál.Egy hölgyé volt aki céges autót kapott ezért gondolta,hogy el adja.Azóta az autóba bele tettem 100 000km-t és gondoltam meg osztom a véleményem, tapasztalatom másokkal is.
Nos az autóban 120 000km van nem könnyű utóélettel. Mikor meg vettem a terepjárós cimborák kinevettek,hogy minek ez a játékszer nekem.Kicsit szégyeltem is magam míg az első vadászaton a hilux lehasalt ott ahol a kis mokány lendülettel szépen tovább lépett.Majd az erdőben a fordulékonysága és a kissebb ösvényeken vígan alázom vele a nagy batár pick-upokat.Persze fél terepes gumival! Hamar ki vívta a becsületét a kis autó és mindenki el kezdett érdeklődni felőle:)Szóval vadászni,halászni szőlőbe járni és a mindennapi szaladgálásra a leg tökéletesebb társam lett. Az utánfutó szinte mindig rajta lóg. Eléggé hajtom a kis mokányt de eddig meghibásodás nélkül álja a sarat.A motorja elég dinamikus a magas építéséhez és az állandó összkerék hajtáshoz képest.Alol nyomatékos nem érdemes 4000 fölé pörgetni.A váltója rövid úton kapcsolható,picit akadozó. A futóműve kicsit himbi-limbis de ez terepen előny. Én magamnak szervízelem szigorúan 10 000-ként. A leg jobb olajakat, szűrőket és gyertyát nem sajnálom az autótol hisz enyi kilométert ilyen körülmények közt megtenni semmi hiba nélkül, megérdemli!A barátom teriosába 80 000-nél kuplungot kellett cserélni ill voltak kissebb problémái, de az övé 99-es kiadás. Azt hiszem 2001 környékén átdolgozták kapott egy új tolyota motort és a gyengeségeit orvosolták.Ha épp nem megyek az autóval a családban megy a vita ki vigye a kis teriost. Összeségben vidám szeretni való kis autó nagyon jó műszaki össze szerelésben.A fogyasztása normál használatban 7-7,5 liter hisz csak 1020 kg a saját tömege Persze terepen gyilkolászva, utánfutón 1tonnával 9,5-10 litert is el tudja érni. Eszem ágában sincs lecserélni még ennyit ki szeretnék belőle hajtani. Azt mondhatom, egy nagyon jó választás annak ellenére, hogy nem ismert autó magyarországon. Nyugodt szívvel ajánlom akik terepre, hóba, sárba,szőlőbe keres autót. Egyedüli hátránya, a szűkös beltér és nyáron a kicsi teljesítményü klíma.Hosszú távu utakat ezért kerülöm vele a 185 cm magasságommal,de szerencsére arra másik autót használok.
Jó ár érték arányú, megbízható,életvidám kis autó :)

- Semmi! azaz 3 izzót cseréltem eddig rajta semmi több!

Saját magam! Nem bízom másra!

Fenntartási költség (7) Évjárat 2003
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 20000