Autók » Daewoo » Nexia (1995-1997)

Nexia 1.5 GL

A koreai Opel

A kezdet

A vásárlásánál a legfőbb motiváció az volt, hogy 4 napon belül kellett szereznem egy használható autót olcsón, tipustól függetlenül. A hirdetéseket böngészve találtam is néhányat a környéken, de ebben a pár százezer forintos kategóriában mind hulladék volt.Ez a Nexia úgy jött a képbe , hogy az öcsém mondta, hogy a barátja el akarja majd adni,de majd csak pár hónap múlva. Egyébként nem akartam Daewoot. Ronda és nem tudtam róla semmit, valamint mindenki fikázta( azok akik nem ismerték).A lényeg megkerestem a srácot létrejött az üzlet.

Az autó

Amikor megvettem kb. 170 000 km volt benne, de mivel végig ismerős család tulajdonában volt számomra ez nem volt riasztó, a kocsi teljesen szép és jó állapotban volt, rozsda sehol , a belseje szép tiszta. A jobb első sárvédő volt fényezve, mert új korában a szél rácsapta a kaput, egyébként teljesen korrekt gyári állapot. Felszereltség full fapad,szériatartozék az utastérből nyitható csomagtartó,tanksapka és központi zár.
Kapott egy új vezérlést, meg friss olajat , ennyit kellett vele foglalkozni, egyébként minden kocsimnál ezzel kezdem.
Előtte diesel autóm volt, ahhoz képest jól ment, de a fogyasztás iszonyat volt városban 10 ,de országúton sem tudtam 8 alá vinni. A neten is sok írás van a magas fogyasztásáról, egyesek meg 6 litereket emlegetnek, ezt kamunak tartottam. Akárkit kérdeztem csak sajnálóan néztek , mit vársz ettől a szartól. Kezdtem beletörődni. Egyszer megállt alattam, mint kiderült az elosztófedél szegmensei voltak szétégve, meg a gyújtáskábeleket is megette az idő. (Azóta az elosztófedelet évente cserélem, mert az utángyártott alu szegmensein ennyi idő után látszik a használat és mivel nem akarok az úton maradni ennyit nekem megért)Csere utána fogyasztás lényegesen visszaesett, majd jóval később kapott egy új lambda szondát, ami a modernebb generációs kocsikéhoz képeset nevetségesen olcsó(3500Ft). A lényeg ettől kezdve országúton simán eljárkálok kb. 6,5-ös átlaggal, többnyire pályán 120-130-al.
Összességében nincs rossz tapasztalatom , ebben a filléres kategóriában egy abszolút korrekt autó a Nexia, amit kis odafigyeléssel és nagyon kevés pénz ráfordításával sokáig lehet használni annak aki nem luxusra vágyik. A kocsim sajnos már ütütt kopott, csak a Tesco parkolóban 2 szer tolták neki a bevásárlókocsit. A küszöbök és a sárvédőívek voltak cserélve az idén, tehát 20 éves korában, azt gondolom ez nem olyan rossz, főleg pl. egy Astrához viszonyítva. Az alkatrészek olcsók, valamint én nagy kedvezménnyel kapom, a javításokat én, vagy ismerős szerelő végzi.

Nem vagyok Nexia fan , a következő kocsim nem is Daewoo, mert kellett egy nagyobb, de összességében nem bántam meg , hogy megvettem.
Ajánlani tudom mindenkinek aki nem villogni akar, hanem 2-300 ezerből szeretne egy hétköznapi használatra való autót.Én az utolsó évben Németországba jártam vele rendszeresen, azt hiszem ez pont elég referencia a megbízhatóságáról.

- Eloszófedél, gyújtókábelköteg kb.6000Ft - Vezérlés 30000Ft munkadíjjal - Hűtő vízcsonkja elrepedt- hűtő csere.kb.25 000Ft - Öninditó tisztitás ,új bronzkefék.Kb.2500Ft - 2 féltengely csukló csere Kb.4500/db - Elosztó fedél Kb.1500Ft - Alsó gömbtámasz 2500Ft - Féktárcsa 4500/db - Bal első anlakemelő 4500Ft - Karosszéria javítás, anyaggal együtt!(2 küszöb,2 sárvédő javító iv) fényezés nélkül 80000Ft - Lambda szonda 3500Ft - Ezeken kívül természetesen rendszeres olaj, gyertya fékbetét,stb.csere. - Az olajcserét én csinálom 10000km-ként 4000Ft ból megvan szűrővel együtt. - Első fékbetét garnitúra max. 3000 Ft. - - Az alkatrészeket kedvezménnyel kapom, tahát az árak tájékoztató jellegűek.

Ismerős:-)Ill saját magam. Nagyon egyszerű, 30 éves Opel Kadett E technika.

Fenntartási költség (10) Évjárat 1996
Előző autója? Astra F 1.7 D Caravan Következő autója? Passat 1.9 Tdi kombi