Autók » Dacia » Dokker (2013)

Dokker 1,6 mpi

egyszerű, dáciás :D

Kezdeném ott, hogy vásárlás előtt voltam, új autók között nézelődtem azok között meg persze a Daciáknak van a legjobb ára, és mivel az előző kocsim is az volt így számomra nem okozott nagy dilemmát hogy nem nyugati autóm lesz.
A lényeg, hogy méretes legyen, lehessen bele pakolni ... Dokker és Mcv Logan között vaciláltam. Bevallom őszintén az Mcv jobban tetszett, kicsit több extra is jutott volna ugyan azért a pénzért mint amiből a dokkert megvettem fapadosan!!! de mivel számomra nem létfontosságú az elektromos ablak, metál fényezés ... így maradt a dokker, cserébe egy így is pofás, termetes autóm lett.
A negatívomokról ... kezdésnek annyi, hogy nem nagyon akad a márkakereskedésekbe belőlük, így sokszor csak a prospektus marad, hogy eldöntsük, hogy tetszeni fog e az adott színbe. Másodszor, sajnos az értékesítő se volt nagyon képbe, hogy pontosan is mi különbség van a fapados és a jobban felszerelt dokkerek között, mert maga a brossúra nem mindent tartalmaz! Pl nem említették, hogy nem lesz kalaptartó hátul, elől a fej fölött polc .... 14es felnit azt mondták, de, hogy dísztárcsa se lesz ... Mindegy, végülis ennyi pénzért még bele is fér, csak ha ezeket az apróságokat tudtam volna lehet, hogy nem a legolcsóbbat vettem volna.
Na de térjünk a kocsira. Átvettem a kocsit, már akkor néztem a felniket,hogy mintha rozsda látszódna, aztán legyintettem, biztos alvázvédő került oda, otthon jobban szemügyre vettem ... rozsda ... egy új autótól, még egy Dáciától sem vártam volna el 2014be. Maga a tetőn láttam egy 4cm hosszú részt, ahol valami történhetett, mert olyan mintha valaki durva csiszolópapírral belekarcolt volna a fényezésbe majd úgy fújtak rá ...
Nem tetszik továbbra, hogy hátul csak egy nyitható ablak van az is a tolóajtón (nekem csak egy van), illetve az előző kocsimhoz képest oldal irányba, meg hátra is sokkal korlátozottabb a kilátás, megszokás kérdése! Amíg az autó járatós volt kisebb kopogás hallatszott a futóműnél, de ahogy mentek bele a kilométerek elcsendesedett. Most 17.000km van az autóba, egy hibája adódott ezidáig, az üzemanyagszint kijelzője szórakozik, de ez valószínűleg Dacia betegség, ugyanis más Dokkerestől is hallottam már, neki 15.000km környékén jött elő a hiba.
Kb ennyit a negatívumokról, beszéljünk a pozitívumokról!
Mint írtam nagyon tágas autó, rádiót magam szereltem be, tetszett hogy minden egyszerűen van megoldva, minden könnyen leszedhető, valami túlságosan is :D Kezdésnek adtam neki egy alapos üreg+alvázvédelmet, biztos ami biztos, minden üreghez szépen befértem.
Véleményem szerint ha ezektől a kisebb pontatlan, hiányosságoktól eltekintünk akkor egy jó autóról beszélhetünk, vw-hez azért nem hasonlítanám, de kicsit nagyobb oda figyeléssel ez is sokáig elmuzsikálhat.

- Ahogy nézegettem alkatrész témában az autósboltok még annyira nem ismerik ezt a típust, így talán a márkaszervízekhez érdemes alkatrész ügyben érdeklődni, vagy másik Dacia/Renault típus alaktrészeivel próbálkozni.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2014
Szerviztapasztalat (3) Átlagfogyasztás l
Előző autója? 1310 tx Következő autója?
Verdikt (7.2/10)

Dacia Dokker 2013 (2013)