Autók » Dacia » 1300, 1310, 1320, Liberta, Berlina (1969-2004)

1300, 1310, 1320, Liberta, Berlina 1310TX

Piros "romboló"

Nagyon sokat tudnék róla mesélni, hiszen 18 évig volt nálam, és ennyi idő után az ember már csak a szépre emlékszik szívesen, tehát inkább rövid leszek. Alapvetően nem volt vele sok baj, ha egyszer elindult, útközben már nem hagyott cserben. Persze, ha elindult, mert a végén már volt olyan, hogy akkor indult, ha Ő is akarta :)

Kényelmes volt, kicsit hangos, és sajnos rohadt, ezért kellett megválni tőle, kezdett túl sokba kerülni. Ha tudsz rá vigyázni, és van garázsod (nekem nem volt), akkor sokáig szolgál. Javítása filléres, és nem volt gyakori (az elmúlt 1-2 évet leszámítva), sokszor csak a műszaki előtt volt vele dolog, amúgy csak tankoltam, és korához képest alig emelkedett a gyári fogyasztás felé, volt, hogy akár 600km-t is elment román (!) benzinnel.

Volt karaktere, formája, csomagtere, lelke, amit a mostani alsó kategóriában nem igazán tudnék elmondani autóról, ha időm, pénzem és szakértelmem lenne hozzá, a mai napig használnám. De nincs. :(

- folyamatosan:
- féltengelyek (ifjú titán koromban, aztán vigyáztam rá, akár 3-4 évet is bírt)
- kerékcsapágyak (mint az előbbi)
- utolsó 3-4 évben:
- AC pumpa
- hengerfej tömítés (legdrágább szervízem, kb. 30e Ft volt :) )
- összes műanyag cső/bilincs a motortérben
- biztosíték doboz
- hátsó lengéscsillapító

"Béla"

Korrekt volt, sosem azzal kezdtem, miért nem adom már el... Néha lassan készült el a dolog. Címet nem írok, mert már nem foglalkozik javítással, csak ha muszáj.

"Lajos"

Szeged, Pihenő u. - gyors, pontos, korrekt.

Fenntartási költség (8) Évjárat 1989
Előző autója? S100 Következő autója? Dacia Sandero 1.4