Autók » Citroën » C5 (2007)

C5 2.2 HDi 204 Excl. Aut.

Vadállat

Elmondhatom, hogy elég jól ismerem a Citroen márkát. Valahogy mindig itt kötök ki, rövidebb elkalandozások után. Nem bízom más márkákban már, a Citroen ár-érték arányban, fenntartási költségekben, és megbízhatóságban bőven a legjobbak között van, sőt, megkockáztatom, hogy összességében a legjobb már. Nem mindig volt ez így, és nem minden modelljénél, sőt, volt amit egyenesen ki nem állhattam, de ez a 3-as C5-, ez egy kitűnő konstrukció.
Annyira bejött, hogy az előző után vettem mégegyet, de ez már full extrás.

Az előző ugyanez a széria volt, kétliteres dízellel, kézi váltóval, és acél rugókkal. Meglepő lehet amit írok, de ez a mostani autó mintha egy teljesen másik modell volna. Ennyit jelent egy erős motor, és egy exclusive felszereltség. Jobban szigetelnek az ablakok, plusz hangszigetelés van az ajtókban, az egész autó finomabb, egyszerűen ég és föld az előzőhöz képest, pedig az sem volt rossz.

Zseniális a kényelme, a két pontban állítható háttámla, szuper az állítható karakterisztikájú felfüggesztés, az agilis viselkedés sport módban, a váltó nagyon tanulékony, hamar megtanulja a vezetési stílust, és pillanatok alatt alkalmazkodik a környezeti viszonyokhoz és utasításokhoz. A 2.2 Hdi 204 a szakértők szerint a márka egyik legjobban sikerült motorja, ezt csak megerősíteni tudom, ez az autó egy vadállat ha kell, de ha úgy akarom, elringat mint az anyaméh.
Már egy éve használom, de nem tudok betelni vele, és még mindig ki tud csúszni a számon egy húbammeg.

Az autó az előírt karbantartást megkapja, ami 15 ezrenkénti szervizt jelent. A váltóban lévő olajat a gyár szerint nem kell cserélni, én természetesen cseréltetem, szakértők szerint így lehet hibátlan a működése, én elfogadom ezt az álláspontot.

3-4 évet tervezek vele még, és majd frissítem az ítéletet, ha lesz mivel egyáltalán.

- Ezen az autón az égvilágon semmi sem romlott el. Eddig ablaktörlő lapátokat kellett cserélnem, mert elkoptak.

Citroen M5

Független márkaspecialista

Fenntartási költség (9) Évjárat 2012
Előző autója? C5 2.0 Hdi 136 Következő autója?
Verdikt (9.8/10)

Citroën C5 2007 (2007)