Autók » Citroën » C5 (2004-2007)

C5 2.0 hdi coll.

Jupi

Közepes felszereltség, semmi különös extra nincs benne. Persze ami alapból ehhez a felszereltséghez ehhez a motorhoz jár azt más márkánál min, 500000 többért mérik. Ez volt az egyik oka hogy maradtam a márkánál, a másik természetesen a nekem eddig hibátlanul müködő elődei. Hátul nem akkora a hely mint azt kivülről gondolná az ember, és 5 embernél nagyon kényelmetlen a középső "ülés" /kipróbáltam/. Elől az ülések nagyon kényelmesek, a kartámasz is jó ötlet volt. A motor nagyon jó, melegen alig hallani, 3000-nél 160 km/h 6.-ban, és még érezhetően gyorsul tovább. A rádió, mp3 lejátszó nem nagy durranás, legalábbis a hangszórók biztos nem valami márkásak lehetnek.
A burkolatok sok helyen kopogósak, vannak azért puhább műanyagok is. A müszerfal nekem bejön, főleg este, ez a narancssárga-aranysárga? kivilágítás sztem nagyon látványos. Cascója nagyon kevés, a középkategóriához mérve (8888/ hó, ráadásul kedvezményes önrésszel 5% vagy 50000 ft), a kötelező már nem annyira jó.
A nagy bukkanókat nem szereti, sztem nem tud mit kezdeni hirtelen vele a számítógép mikor próbálná megoldani a nagy szintkülönbséget, tehát röppályára nem érdemes küldeni. Engem kicsit zavar még most is hogy állandóan emelgeti süllyeszti magát mikor beülünk vagy kiszállunk, de ez nem nevezhető hibának, menet közben meg nem nagyon lehet észrevenni.

- Még semmi, talán kibírja 4-5 évig mint az eddigi Citroenjeim.
- Bár ez nem teljesen igaz, égőket azért kellett cserélni rajtuk.

Autó-Largó

Fenntartási költség (10) Évjárat 2007
Előző autója? Xsara, C4 Következő autója? C5
Verdikt (8.1/10)

Citroën C5 2004 (2001 - 2007)