Autók » Citroën » C4 Picasso (2007-2012)

C4 Picasso 1.6 HDI Exlusive

Remek családi autó

Írjak rosszat? Gyorsulhatna jobban is, de ezt nem tudom a rosszak közé sorolni, mivel már a vásárlás előtt kipróbáltam és tudtam mire számíthatok.
Ez a felszereltség igazán remek, minden benne van ami szem-szájnak ingere.
Hogy drága, hát rakjon csak össze valaki ilyen felszereltséggel egy Opelt vagy egy VW-t és bizton állíthatom magasabb a végösszeg.
Valójában mindent ki sem próbáltam rajta, pl. a parkolóhely hosszát felmérő rendszert még nem használtam.
De a családnak tökéletesen megfelel, két gyereküléssel vidáman elférünk, a két első ülés pedig valóságos karosszék.
Voltam vele egy vezetéstechnikai pályán. Őszintén mondom az oktató odajött és külön megkérdezte milyen biztonsági dolgok ( ABS SR stb) van az autóba mert szemmel láthatóan biztonságosabban viselkedik mint a többi bármely modell. Bekapcsolt ESP mellet egyszerűen nem lehetett keresztbefodítani. Az elektronika fantasztikus gyorsan és határozottan közbeavatkozott és irányba szedte a járművet. Gyakorlatilag az összes feldatot gond nélkül megoldotta.
Szóval lassan egy éves lesz de igen elégedett vagyok vele.

- Egyenlőre semmi. A jobb oldali tükör hátramenetkor nem lefele mozdul el hanem felfele, de ezt szoftveresen orvosolni tudták.
- A javítás megtörtént. Közben az üzemanyagszivattyút kellett cserélni. Ez egy kicsit problémásabb eset volt két napig tartott a javítás, de azóta az autó remekül viselkedik.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2007
Előző autója? Octavia II. Következő autója? még nem tudom
Verdikt (6.9/10)

Citroën C4 Picasso 2007 (2007)