Autók » Citroën » C1 (2005)

C1 1.0 X

A kedvenc

Az ítélet írásakor a kicsike még csak két és fél hetes de így is lehet róla egy-két (sok) dícsérő szót írni. Az igazság az, hogy kisgyerekkorom óta "Citroen-fun" vagyok, de ígérem nem leszek elfogult, volt szerencsém néhány márkához már, így van összehasonlítási alapom.
A három henger ellenére szerintem pörgös kis motort hoztak össze a japcsik, előzni is elég bátran lehet vele és nem is mindíg kell visszapakolni (a hármas az igazi). Az én meglehetősen sportos vezetésemet is ki fogja szolgálni, persze amíg új nem hajtom szét...
A méretekből adódóan a parkolás igazi "ujjgyakorlat", a menyasszonyom is bátrabb vele néhány hónapos jogsival.
A kényelemmel kapcsolatban nem értem a berzenkedőket, 180 feletti barátom simán elfért mögöttem (és nem panaszkodott), az anyósülés mögött pedig ott gyerekülés.
A csomagtartó valóban nem nagy, de aki sok cuccot szállít vegyen Picassot.
A "műszerfal" semmi felesleges információt nem ad, amit tudni kell azt látni (sebesség, benzinszint). A problémákat jelző lámpácskákat remélem soha nem látom izzani...
A fogyasztása egyenlőre 6l, de a bejáratás után vélhetőleg jobb lesz (eddig hosszabb úton nem is volt, ez teljesen városi fogyasztás).
Egy dolog bántotta csak a szemem: a váltógomb tényleg csúnya, már lecseréltem bőrre.
Egyenlőre ennyi, ha újabb tapasztalatok lesznek megosztom veletek.

- Természetesen még semmi...

Citroen Nagy, Budapest
Bár még az első szervízt sem értük el, meg kell jegyeznem hogy a kereskedésben maximálisan aranyosak voltak.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2007
Előző autója? AX 1,4 diesel Következő autója? Csak Citroen
Verdikt (8.8/10)

Citroën C1 2005 (2005 - 2012)