Autók » Citroën » Ax (1986-1998)

Ax GTI

A Kéjenc

Ax 1.4d-ből ültem át.
Hazaúton esőben egy pirosnál sem tudtam úgy elindulni, hogy a kerék ne pörögjön ki. Nem tudom, a km valós volt-e benne, de 16 évesen még a gyári gyorsulási értéket produkálta. 0-100km/h - 9mp. C180 Kompresszor merci ugyanezt produkálja.
gyári felszereltség közé tartozik az ABS, elektromos ablak, üvegtető, sportülés, alufelni, sportkormány. 750kg 90le. 230 ezer magyar forintért az enyém volt.
Beülsz, lenyomod a gázt, mintha turbo lenne benne, 3000-től belefúródsz az ülésbe, az 1.6os golfos hülye gyerek meg csak pislog mint hal a szatyorban hogy mi volt ez, mellette a plasztik cica meg inkább átpályázna a te kocsidba.
Aztán amikor megállsz tankolni csak itatod, csak itatod, csak itatod, teli tank, és hány km? max 400. Igen 10-12L 100 kilométeren városba. de nem is ezért szeretjük.
megvétel után kötelező dolgok plusz egy lengőkar csere, 1 féltengely, aztán adios. fél évig no problem, se elektromos, se motorikus, csak nyomtam a gázt. aki nem hiszi járjon utána.
gazdaságos használat nem létezett. beültél és mint egy rossz kurva a rákóczi téren... indít, 3-4 perc, míg bemelegedik a motor, aztán viszont nincs kegyelem, elszabadul a pokol.
és te nyomod neki, a kormányt pedig tényleg két kézzel fogod.
nagy fellengzősök, nagy dumás nyomorékok, akik még csak apu g astráját hajtották meg kétszer: mi ez a tamakocsi? a próbakör után természetesen már a kulcsot kunyizták tőlem;)

ilyen ez a francia vér

összesen kb 5 vagy 6 db gti van az országban. nagyon ritka, én se találkoztam még vele forgalomban.
fél évig volt nálam, kiéltem magam, aztán elpasszoltam.

- futómű

Fenntartási költség (10) Évjárat 1993
Előző autója? ax 1.4d Következő autója? bx
Verdikt (10.0/10)

Citroën Ax 1986 (1986 - 1998)