Autók » Chrysler » Vision, Concorde, Lhs (1993-1997)

Vision, Concorde, Lhs 3.5 v6 24v Lx

Imádnivaló nagyság

Életem első autója, egy Chrysler Condorde Lx. Nagyon olcsón vettem /420e/, szerelő tulajdonostól, és bizony nem bántam meg. A belső bézs plüss, ami mesésen szép, főleg esti kivilágításban, a külsejét pedig nem lehet szavakba önteni, gyönyörű fekete metál. Már régóta gondolkoztam egy amerikai autón. Lényegében kaptam az alkalmon, és elhoztam ezt. Minden működik benn, már az első nap beleszerettem, ezzel egy álmom teljesült. Jelenleg a szokásos karbantartásoknál járok, csak minőségi alkatrésszel, természetesen amerikából. Jah és hozzártő szerelőkkel szervizelve, úgy hogy én is látom, mit csinállnak a kocsival. Hobby autónak vettem, igaz nagyon keveset megyek vele, de normál használat mellett, még jó pár évig, sőt évtizedekig nem lesz vele gond. Télen pedig mélygarázsban pihen, és várja újra a szezont. :)
Eddig, semmi sem ment tönkre rajta. Igaz én nem is nagyon várom meg hogy tönkremenjen, általában szinte mindent cserélek,legyen az elektronika, mechanikus dolog....stb. A nagy motortól pedig, mindenki óva intett, ez az ami egy nagy baromság magyarországon, egyáltalán nem eszik sokat. 12L ből, normál használat mellett simán elkocsikázok. Ha tehetem a következő autóm biztos hogy nagyobb lesz, de kisebb tuti nem.
Az egyetlen negatív, egy csillagos, lehúzós, tapasztalatot író embernek üzenném, ha gyors autót akar, ne ilyet vegyen, hanem sportkocsit, ha meg nem tudja milyenek az amerikai autók, akkor meg ne írjon tapasztalatot se. Ugye a tudatlanság nem mentesít.

2013 tavasz

Nos itt a folytatás. Az autó közel 3 éve megvan már, és nagyon jól teljesít. Lassan teljesen fel lesz újítva. Érdekes jelenség volt hogy a motorban található szenzorok 80% a kicserélődött már újra és sokkal fürgébb lett az autó. Jelentősen javult a menetteljesítmény is.
Az első futómű teljesen fel lett újítva, gyári alkatrészekkel. A vezetési élmény sokkal jobb lett mint mikor megvettem.
Sajnos amire rájöttem, hogy autószerelőtől / tisztelet a kivételnek/ nem fogok venni semmit. Ahogy egyre jobban bontottam szét az autót, felújítás miatt, rengeteg veszélyes és kókányolt megoldást találtam. Sajnos beleértve a futóművet és féket is.
Ami idegesítő, az az előző tulajdonos hanyagságainak a helyreállítása.

Egyre több népítéletben olvasom, hogy az itthon amerikai autókra specializálódott szervizek mennyire lehúzósak. Azt tudom tanácsolni, hogy aki nem akarja, hogy hülyének nézzék, szerezzen be a kocsihoz egy gyári szervizkönyvet, adjon hozzá egy megbízható szerelőt, és normális áron lehet fenn tartani az autót. Persze alkatrész beszerzés ebay ről elengedhetetlen.
Viszont nagyon megéri, az itthoni árak töredékéért megvan minden.

Úgy érzem jól döntöttem, és a véleményem az hogy semmivel sem drágább fenntartani egy ilyen autót mint az átlag itthon futó autókat.
Eladni már nem fogom soha az enyémet, nagyon hozzám nőtt. :)

- semmi nem romlott el - csak a szokásos karbantartási műveletek lettek végrehajtva.

Saját szerelő

Fenntartási költség (8) Évjárat 1997