Autók » Chevrolet Usa » Corvette (1968-1982)

Corvette 5,7. L48, automata

Sweet little Corvette!

Nálam idiot-userebb nincs. Semmit sem tudok az autókról, csk szeretem őket. Így volt ez Vettikével (feleségem így hívja) is. De már vagy 30 éve. Igaz, akkor még csak matchbox kivitelben. Szerintem, minden fiúgyerek kedvence volt, már aki az én korosztályom.
Volt úgy két év, amíg rágtam a gittet. Először az volt a kérdés, igazán akarok/tudok-e venni magamnak egy játékszert? Kb. 1 év tipródás. Utána, milyen hobbi-autót válasszak? Rövid volt a döntési mechanizmus, kb. 2 hét. Utána, milyen korút? Ez már hosszabb tanakodást igényelt, végülis a veterán státusz miatt az 1970-76 közöttiekre szűkítettem, a kört. Hogyan adjam be az asszonynak? Végülis Ő váasztotta ki az évjáratot, az alapján, van-e rajta króm elől, hátul.
Ekkor már tudtam, 1974 az én évjáratom. alapos piacelmzést követően, egy norvég autóbrókeren keresztül, Floridából jött a Kedves. 2 éve érkezett, a veteránosítás fájóan hosszú várakozását kibekkelve, azóta élvezem, de nagyon!
Aki már megtapasztalta tavasszal, tető nélkül autózva az erdő illatát, aki érezte már, hogy P-ben 3000-es fordulaton a kaszni megtekeredik alatta, aki miatt koccantak már össze a bámészkodó autósok, az tudja miről beszélek. Életem egyik legjobb döntése volt ennek a műalkotásnak a megszerzése. Egyébként most is azt gondolom, lehet, hogy jobb autó sok van, de szebb egy sem!
Mókás látni, hogy akárki ül be mellém (nemre, korra, társadalmi státuszra való tekintet nélkül, mindenki fülig-vigyorral az arcán száll ki.
Volt mellette BMW530-am, van mellette Chrysler 300 kombim, de mindig azt várom, mikor ülhetek be a kis piros csodába.
Nem akartam ömlengeni, de csak pozitív érezelmek vannak bennem az autómról. Ha megadod neki a tiszteletet, akkor ez az öreg hölgy nagyon meghálálja!!!

- Kormányszervó-cső, kipufogódob, szimmeringek, indexégő.
- Az orrának mindig nekitolatnak.:-((

Nagy2

Fenntartási költség (7) Évjárat 1974
Előző autója? 530D Touring Következő autója? Nem tervezem, de ha igen akoor is Corvette Stingray
Verdikt (7.6/10)

Chevrolet Usa Corvette 1968