Autók » Chevrolet Korea » Spark (2005-2009)

Spark 0,8 2005

In memoriam Clark Kent

Újonnan vettük második autónak, de én nagyon megszerettem, mert pontosan azt adja amit az én vezetési stílusom igényel. Azt már vásárláskor tudtuk, hogy nem egy erőmű no nem is versenyautót akartunk. A belsejét rettenetesen elrontották, volt Matiz I-ünk az sokkal tágasabb elől, nincs Trabant de lux rakodó polc, meg térdleverő lelógó közép konzol, azt az idiótát meg láncon kéne körbevezetni és mutogatni aki a középre helyezett műszerfalat a hátsó ülés felé fordította. Ellenben a motor jobb lett és a felfüggesztés is klasszissal jobb az I-s merev tengelyénél. Az utastér kényelmes, noha az üléslap rövid. Soha semmi baja nem volt, szépen tette a dolgát, csak ment és ment, három év és 56000 km alatt két izzót és egy ablaktörlő garnitúrát költöttem rá a kötelezőkön kívül. A Csepeli Chevrolet Szigetben szervizelték, csak a legjobbakat mondhatom róluk. Városban ideális autó, lámpától lámpáig, parkolóból ki, parkolóba be, jönni menni ügyintézni, négy felnőttet gond nélkül fuvaroz, csak táskájuk ne legyen, mert a csomagtartó csak jelképes. Az élet rávitt, hogy országútra is kimerészkedjünk vele, de az már nem az igazi otthona. Noha képes tartósan 150 Km/h-utazni ( sík terepen, szélcsendben ) előzni csak körültekintően lehet vele:hármasban padlógázzal és ha kikapcsoltam a klímát. Leginkább gyermekkorom lendületautójára emlékeztet, aminek ha lenyomtam a sofőr fejét elgurult a szoba sarkába. Na, ha az én fejemet is lenyomták és begurultam toltam neki veszettül, egy két BMW, meg Volvo mai napig nem tudja megemészteni, hogy egy három kilométeres távon hogy látta többször is a féklámpámat. A fogyasztás ilyenkor a toronymagas 6,5-7 l rettenetes értéket adta, öreguras kalapos wartburgos tempóban meg 4,5. Lehet vele kényelmesen autózni, tartva a forgalom tempóját, és lehet vele sávok között cikázva pörgősen sietni. Eladjuk, mert a gyerekek használják most már, Ők inkább országutaznak, és oda nem tartom biztonságosnak, mert a motorban nincs tartalék. Tulajdonképpen az az előnye ami a hátránya: kis autó, én nagyon szeretem, mert olcsó volt megvenni, olcsó volt fenntartani, kis fogyasztású, szervizt csak a kötelezőnél látta, biztosan, gyorsan, kényelmesen elvisz A-ból B-be.

- 2 db fényszóró izzó, és ablaklapát gumi csere

Csepel Chevrolet sziget

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005
Előző autója? 353 tourist Következő autója? Chevrolet Lacetti 2.0
Verdikt (8.1/10)

Chevrolet Korea Spark 2005 (2005 - 2007)