Autók » Chevrolet Korea » Matiz (2004-2010)

Matiz 0.8

Szerethető, de a szerviz az katasztrófa

Tisztelt fórumozók!
Egyik élményemet szeretném leírni amit a napokban tapasztaltam.
Az incidens a Car-Men KFT-vel történt. A Szechenyi utcán Debrecenben (volt Daewoo most már Chevrolett autószalon és szervíz). Egy éves a Chevroletem (mindegy milyen típusú) és van benne 20.000 km. Budapesten lett vásárolva (mert ott kedvezőbbek voltak a hitellehetőségek). Fék problémák kezdtek az autón jelentkezni. Ezért garanciális szervíz ügyben időpontot kértem tőlük, hiszen a garancia az ország minden Chevrolett szervízére érvényes. Egy hétköznapi nap 13:00 időpontot kaptam. Meg is jelentem időben. Elnézést kértek tőlem mikor megérkeztem, mert a szervízes kollega ebédel... 35 percet vártam rá. Ebédeljen nyugodtan. Nem az zavar. Csak akkor ne adjanak olyan időpontot... Szerintem az idő mindenkinek fontos. Hozzákezdtek az autóhoz. Nem nézhettem a javítást... Megértem... De a szalonban egy szék sem volt csak leghátul egy eldugott helyen. Tehát ha odamegyek leülni, akkor talán aludhattam is volna, mert arra élő ember nem jár. Na mindegy... Szerintem ez így alkalmatlan ügyfelek várakoztatására. Így a munkafelvétel pultját támasztottam, ugyanis ígéretet kaptam, hogy nem fog sokáig tartani a művelet. max. 1 óra. Annyit fél lábon is kibírok... Letelt az egy óra. A munkafelvevő úr addig csinálta a dolgát... Megkérdeztem tőle, hogy meg szabadna tudnom, hogy miként halad az autóm. Azt mondta a fickó, hogy biztosan már nem sok hijja van, szerinte a szervízes kollega nemsokára készen lesz. Itt ideges lettem. Ott voltunk 1 óráig egymás mellett. Az illető meg sem mozdult a helyéről. Papírokat töltött. A szervízt és a munkafelvételt szilárd átláthatatlan fal választja el, videós megfigyelés nincs. Mégis állította nekem, hogy hogy áll az autómon a javítás. Tehát hülyének nézett. Adott egy választ amivel még biztosan el vagyok egy fél órát, nehogy meg kelljen mozdulnia. Egy 20 perc múlva ismételten rákérdeztem, amikor is már bement a szervízbe. Mikor visszajött azt mondta, hogy a kollega nemsokára kész az autóval. Mindeközben a szalonba bejött egy házaspár. Kb. 15-20 percet töltöttek a szalonba nézelődgetéssel. de senki nem ment oda hozzájuk megkérdezni, hogy tudnak-e valamiben segíteni... Aztán bejött egy úr olyan problémával, hogy 2 éves az autója amit itt vásárolt és a bal első kerék felöl morgó hangot hall. Megnézték neki az autót és rájöttek, hogy a bal első csapágyat ki kell cserélni. Eközben megjötta szalon tulajdonosa. Megkérdezte az úrtól, hogy mi a probléma. Elmondta, hogy az egyik kerék morog... A tulaj visszakérdezett, hogy az autó itt lett-e vásárolva, amire igen választ kapott. A szervízfüzetet megnézte a tulaj és észre vette, hogy sem a 15.000km sem a 30.000 km szervízre nem oda vitte az autót, hanem az Opelhez (akik egyébként fel vannak hatalmazva Chevrolett szervízelésre hivatalosan). A tulaj 2-szer is megkérdezte az urat, hogy miért nem hozta az autót vissza szervízelésre, miért vitte az Opelhez. És az úr anyagi indokokat hozott fel. A tulajon látszott, hogy kibukott. Kiszúrta, hogy a legutolsó 30.000km szervíznél 10W40-es olajat öntöttek az autóba, holott a gyári előírás 15W40. Lebaszta az autó tulajdonosát, hogy miért öntöttek olyan olajat az autóba... Emiatt az autóról elvette a garanciát és megmondta neki, hogy a kerékcsapágyat sem csinálják meg. vigye az autót az Opelhez. Aki egy kicsit is ért ehhez az olaj témához az tudja, hogy azzal, hogy nem 15w40-es olaj lett beleöntve, hanem 10W40-es, azzal nem ártott a motornak a gépjármú tulajdonosa... A fickó szomorúan elballagott... Eközben egy fél óra telt el amikor ismét bement az úr a szervíz részbe az én autóm ügye miatt. (Az autóval egyébként az volt a probléma, hogy fékezés közben remegett a fékpedál és a fékerő sem volt megfelelő. Ha pl.: 60km/h megfékeztem 2 lábbal az autót hírtelen, akkor esze ágában sem volt a kerekeknek beblokkolni. Pedig nincs benne ABS.) Az úr amikor visszajött a tudtomra adta, hogy az első féktárcsa el van deformálódva és hogy fel kell szabályoztatni. És hogy erre nem tud garanciát adni, mert kopó alkatrészre nincs garancia. Kérdeztem, hogy mitől lehet az a tárcsa eldeformálódva miközben az autóban alig van kilométer. Azt a választ kaptam, hogy az autó nagy sebességről meg lett fékezve és ettől. Az autó 800 köbcentis, tehát túl nagy sebességre nem képes. Kérdeztem tőle, hogy ha én autópályán közlekedve hírtelen megfékezem az autót, akkor deformálódik a tárcsa? És azt válaszolta, hogy 2-3 nagyobb fékezés után igen ez történik. Kérjek időpontot, és megcsinálják a tárcsaszabályozást az én költségemre. Megköszöntem a segítségüket és elmentem onnan. Mi a véleményetek az esetről?
Én úgy gondolom, hogy ez nem így van. Ennyitől nem deformálódhatott a tárcsa.

- fék+check lámpa már 2.jára...valami üzemanyag ellátással lehet baj

Debrecen Car Men KFT