Autók » Chevrolet Korea » Lacetti (2004-2009)

Lacetti SW 2.0D Platinum Automata

Ne nézd le a Chevit nem tudhatod mi van a motorház alatt

A típuson belül már a 3. megjárva az evoluciót 1.4 benzintől kezdve.
Kategóriájában talán az egyik legjobb ár érték aránnyal rendelkező autó,viszont 1 dolgot le kell,hogy szögezzek szervizköltsége ha az ember hosszútávra tervez vele magasabb mint a benzines társaké!Az ok pedig a következő ugyanaz a ciklus mint a benzines modellek esetén,több olaj,drágább szűrők,jobban fogyó fék!/ugyanaz van alatta gyárilag mint az 1.4 benzines esetén/A motor megyegyezik a Captiva/Antara Epica párossal ami nem ez a kategória tehát a fenntartása is ehhez mért.Motoroptimalizációval elő lehet hozni az előbb említett modelleknek a +30LE előnyét és a fogyasztás nem NŐ.
Fék+futómű esetén nem tűrtem a kompromisszumot mindenből megkapta azt ami a teljesítménynövelés után kellett/K&N varinate 1 futómű/17" gyári Epica felnik kerültek fel az autóra polírozás után.Menetteljesítmény bőven elég sőt a kresz szabályait nagyon könnyű áthágni vele mivel meg és mindezt csendben 140km/h nál csak a tükrök által keltett szélzaj.Mivel a többség benzines és semmi sem utal a motorra az autó elhelyezett felíratokból ezért már néhány németautó tulajdonosnak okoztunk már kellemetlen meglepetést amikor a belső sávból ki akart tolni.Magyarországon sajnos lenézik mert ez csak egy "Daewoo" de nem kellene tudja azt amit egy VW vagy többet és lényegesen olcsóbban.Amúgy egy igazán nemzetközi autó az olasz motor japán váltó és mindez egy koreai autóban.Szeretem mert megy és kényelmes/magam mögé simán beférek anélkül,hogy elérné a térdem az első ülést 183cm vagyok/
Az automata váltótól ockódtam de megvan a maga előnye/nincs kettőstömegű lendkerék 200.000ft ért/ pláne a tempomattal azt az 1Liter+ fogyasztást pedig kibírom.Ami amúgy nem kevés de ne is várjunk 4-5 litert egy 1,5Tonnás automata váltós kocsitól itthon 8-10Liter közt ha odafigyelek le lehet vinni 7 literre viszont érdekes módon német üzemanyaggal tempósan hajtva megállt 6,29Literben. Motorolaj+szűrők 10.000km ként cserélve mert megérdemli és mert olcsóbb pár liter olaj mint 1 turbó!Váltóban mikor hozzámkerült lecseréltem az olajat mert abban én nem hiszek,hogy egy automataváltóban nem kell olajat cserélni! Összeségében egy meglepően jó menettulajdonságokkal rendelkező igazi utazóautó.

- Mikor hozzámkerült minden ki lett rajt cserélve /szíj szűrők olaj/mivel a gár 60-150.000 közé teszi a vezérléscserét használattól függően,így legalább tiszta lappal indult.Hosszbordásszíj feszítő/GATES!!!/ 87.000km nél levezette a szíjatmég szerencse ,hogy itthon kiálláskor ,nem külföldön ..

saját magam lévén márkaszervizes voltam..

Fenntartási költség (8) Évjárat 2007
Előző autója? Chevrolet Lacetti 1.6 Következő autója?
Verdikt (8.9/10)

Chevrolet Korea Lacetti 2004 (2004 - 2007)