Autók » BMW » X6 (2008-2014)

X6 3.5D

ÜBER WAGEN - csak lehetne benne több kraft

Az úgy kezdődött, hogy szombat délelőtt kénytelen voltam begurulni a győri BMW-hez, mert fékjei és a tárcsák elájultak az X3-asnak. Persze szombaton csak az értékesítés működött... Sok pénzt ajánlottam, ha behívnak egy szerelőt, aki segít rajtam - könnyelmű ajánlat volt, mert a vége több mint 200e lett. Amíg várakoztam, addig kitaláltam, hogy tesztelem az X6-ost! 286Le; 240km/h - gondoltam, hogy ez majd odab@sz rendesen... hááááát... nem mondom, hogy csalódtam, de ennél azért többet vártam!!! Az én X3-asommal körbeautózom ezt a monstrumot (persze az enyém több mint 300 kilóal könnyebb és ehez társul a 250Le). Nem rossz, nem rossz, de nem kell vele keménykedni, mert hamar legyorsulják mindenféle pörgős, olcsó kis szutykok.
Ami nekem nagyon tetszett az a rengeteg kényelmi szolgáltatás: tolató kamera parkolást segítő grafikus kiegészítéssel, elektromosan nyitható-zárható csomagtér ajtó, egérmozi a szélvédőn. Az elektromos váltókarral ismerkedni kell... elég fura. A kormánykerék rendkívül dizájnos, de nem lehet sokféle fogást alkalmazni rajta az F1 váltó miatt. Nekem az F1 váltó nem is igazán tetszik, hiszen egyébként is elég gyorsan vált az autómatika, és hiába kényszerítgetjük a kézi kapcsolást, akkor is beleszól, ha neki valami túl sok, meg a váltó késlekedése úgy is megmarad.
A futómű lényegesen komfortosabb, mint az X3-asnál, és egy picit magasabban is csücsül a pilóta.
A belső tér kialakítása kifogástalan, úgy anyaghasználatban, mint kidolgozottságban. Kívül-belül nagyon kívánatos jószág... a teljesítménye is megfelelő a magyar átlag elvárásoknak... csak hát vagyunk egy páran, akik mindenből egy picit (nagyon) erősebbet, gyorsabbat, nagyobbat szeretnek. Lehet, hogy én nem vagyok jól összerakva...?!
Két- három év múlva, amikor elhasználódik alattam az X3, majd elgondolkodunk egy ilyen vason... vagy egy dízel Porsche Cayene-n, vagy a Subaru Forester 3.0D-n

- amíg kipróbáltam, addig semmi...

Fenntartási költség (7) Évjárat 2008
Előző autója? X3D Következő autója? X6D v. Cayene D v. Forester D