Autók » BMW » 5 (2003-2010)

5 530D

Kötelező olvasmány: Vásárlás előtt !!!!

Azt nyilván nem kell taglalni, hogy milyen szép, és hogy megy, mert az már evidens.

Én azt szeretném leírni, hogy mire kell figyelni az autó megvásárlása előtt.

- Csak magyarországi autóban szabad gondolkozni, a külföldi kocsik csak az eladónak jelentenek jó üzletet. (biztos van üdítő kivétel is)
- 2004.03. hó előtti példányokban eltörhet a szívósorban egy alkatrész ami a motor komoly meghibásodáshoz vezet. Szerencsére sok még garanciaidőben tönkrement és ki lettek cserélve. 250-1.000eFt
- A részecskeszűrő 200ekm-t bír ki, cseréje 350-400eFt. Meg kell győződni arról, hogy cserélték-e, tudja-e alvázszámos számlával igazolni, és mérlegelni kell, mikor lesz esedékes.
- A turbó 150ekm körül adja fel a harcot, 150-250eFt-os játék.
- Az automataváltós példányok alá kell nézni, a váltódekni műanyag, ha folyik, szivárog komoly gond a javítás. Le kell engedni az olajat a váltóból, amit elvileg nem lehet. Illetve, még nem mondott két szerelő sosem egyformát a váltóolaj cserével kapcsolatban.
- Az automata váltó legkisebb rendellenessége esetén sem szabad megvenni a kocsit.
- Csak nagyon jól felszerelt példányban szabad gondokodni, mert abból van sok, a kevésbé "extrás" kivitel nehezen értékesíthető újra.
- Mindenképp el kell vinni diagnosztikára, mert sok jövőbeni, ma még tünetet nem okozó hibára lehet következtetni (turbó, injektorok, stb.)
- Érdemes beleolvasni az index E60 fórumba.
- Sok van belőle és egyre olcsóbban hozzá lehet jutni, lassan elveszti a presztizsét. (5 év)

Tudomásul kell venni, hogy nem Toyota. Ez bizony el-elromlik néha, és a javítása komoly pénzbe is kerülhet.

Véleményem szerint a legjobb autó a mezőnyben. Más kocsira rá sem nézek.

Az viszont biztos, hogy 1 év alatt sokat okosodtam, és nem mernék újra ilyet venni. Nagyon sok hibája lehet és nem tudja az ember (nem is lehet) a vásárlás előtt 1-2 alkalommal felderíteni.

Az öreg Ford mondta: "Az új autó a jó autó"

FRISSÍTVE: 2010.04.16.
Ha alapjáraton egy kicsit is leng a fordulatszám mérő mutató, injektor hibára lehet számítani. Ez még az a stádium, amit még a komputer nem mutat ki.
Új infó, hogy ezen korú autók 99%-ának vissza van tekerve a kilóméter számlálója. Megvan a módszer egy-két hónapja ennek kiderítésére, a fórumon utána lehet érdeklődni.

FRISSÍTÉS: 2011.02.25.
Már lassan egy éve eladtam. Nincs nap, hogy ne sírassam meg. Őszintén hiányzik, pedig egy 0km-es Picassot vettem a család miatt, ami nagyon kellemes. Most már tudom mit jelent egy BMW-be beleülni, és azt megszokni. Totálisan felborítja az ember értékrendjét, csakis egy másik BMW tudja pótolni a hiányát.
Akarok egy 645Ci-t!!!!!!!!!!!!

- EGR termosztát: 35.000,- - Ülésfűtés az ülőlapon: 140.000,-