Autók » BMW » 5 (2003-2010)

5 530iA

530iA sose lesz jobb autóm!

Ott kezdődött, hogy e39-eket hajtottam évekig, volt is belőle nekem 5 példány. Kezdtem 520iA-val (szerelem lett, de sok minden hiányzott) aztán jött 3db 525i, kézi váltósak majd egy 528i kézi váltóval. Na ez volt a mennyország nekem nagyon sokáig. 528i az ISTEN. Aztán eljárt az idő felette kezdett idegesíteni a meg-megjelenő rohadás, néha apróbb hibák (egyébként iszonyat megbízható), elkezdtem hirdetni. Nem volt semmi baja, de már úgy éreztem válatnom kell. Jött rá egy majom, elvitte alku nélkül. Vettem egy x5-öt, de köcsögnek éreztem magam benne, túladtam rajta 2 hét után. (nem volt rossz, 3.0iA) Nézegettem, olvasgattam, de mivel végigjártam az utat az 520-tól az 528ig fokonként, ezért 530i-ket nézegettem. Sokan írták, hogy igénytelenebb mint az e39, nem olyan jó, rosszabb, drágább stb. Na ez egy hatalmas kamu. Szerintem ezt olyan emberek találták ki akiknek sosem lesz. Az autó egy isten. A futómű hibátlan, nem találok rajta fogást, a motor automata váltóval maga a gyönyör, nem nagyon van ellenfele, és még szép is. A csajok is szeretik. Motorozom is azt is szeretik, de az 530i mindent visz ilyen téren. Az én példányom egy full extrás első tulajos darab, nagyon vigyázott rá a mókus, meg is siratta a végén. Már tudom miért. Nem lehet belekötni. Fogyasztás. Aki vesz egy automata 530-ast (nekem 260LE van benne) az tudja, hogy nem sutyuki 5 literrel. DE, autópálya 130al 9liter, város klímával 11,8. Átlag 11,2 fogyasztás az egy ilyen gépnél picsa nulla. Mindenkinek ajánlom aki teheti vegyen egyet, nem fogja megbánni!
Kiegészíés: már megint találtam olyat miközben olvasgattam, hogy az e39 jobb, meg hogy jobbak az anyagai meg ilyenek. KAMU, KAMU és KAMU!!!! A két autót (nyilván a kor fejlődése és az innováció miatt) nem is lehet egy lapon említeni. Olyan mintha a régi síkképcsöves tv-met hasonlítgatnám a 100Hz-es LCD-hez. Téma részemről lezárva!
Elromlott az ülés állító gombja. Szakszervíz horror sokszámjegyű (inkább használjuk így) nem szakszervíz szereléssel együtt 7500.- (megcsináltattam).
Ja és az ÁJDRÁJV! iDRIVE! Bonyolult? Nem! CSak rá kellene szánnia a sok baromnak azt a 10 (ismétlem 10 percet) ami alatt full elsajátítható. Inkább azt gondolom az angol tudás hiánya okozhat gondot, mert az ájfón és az ájpod világához képest ez Lóf*sz! Nagyon egyszerű, nem is értem mi lehet nehéz a kezelésében!
Olajcsere volt! Csak jó minőségű, a szervíz által előírtnél rosszabbat nem szabad beletenni, de nem egy összeg. Az olaj (nem kevés kell) a szűrők (levegő, olaj, pollen), gyertyák és telejs átvizsgálás 48500.- munkadíjjal. 25eKM-et megy egy olajcseréve, ez nálam 15e lesz. Odajött ma hozzaám egy ember, hogy mennyit futott a kocsim, mert az övé (golf V) 180ezret és fel kell újítani a blokkot, ezért most BMW-n gondolkozik, de mindben közel 200eKM van és fél hogy úgy jár mint a golf-al. Köpni nyelni nem tudtam. Erre mit mond egy kultúrált ember???? De aztán Ő maga segített ki. Idézem szó szerint: "elmenetem a szakszervízbe megkérdezni, hogy ha benzines autót veszek az mennyit bír futásteljesítményileg? Azt mondta a szervíz vezetője, hogy ha az e60-asban gondolkodom, akkor kb 6-700ezer kilométerig biztosan nem lesz baja! Ez igaz lehet???". Gondoltam az ember tiszta idióta, a válasz: Nem tudom, még sosem mentem egy autóval 6-700ezer km-t, de ez mondjuk nem jelent semmit hiszen én nem venném meg a golf V-öst sem! Na minden jót!
Nagy az isten állatkertje, csak az a baj, hogy alacsony a kerítés. Namármost ez a golfos, nemsoká BMW-s lesz. Reméljük felnő hozzá! Üdv a csapatban (ha elolvasnád véletlenül)!!!

- Csak a kopó dolgok, ha valaki odafigyel a kocsijára akkor kb örök életre meg plusz egy napra számíthat tartósság szempontjából

Csak a saját szerelőm, szakszerviz sosem

Fenntartási költség (9) Évjárat 2004
Szerviztapasztalat (10) Átlagfogyasztás l