Autók » BMW » 5 (1995-2003)

5 530d

Dízel BMW-t soha többet!

Nagyon sokan aldottak ezt a tipuszt ugyhogy, vettem egy ilyet, bar nem sok tapasztalatom volt a tipussal. Kulfoldi ismerosom segitsegevel talaltam is egy jol felszerelt, karbantartott peldanyt. Hamar meg is vettem de a bajok mar hazafele kezdodtek, nem ment es olyan fustje volt amilyet utoljara az Omega-koncerten lattam. Szerencsere hazaertem elvittem szervizbe ahol tajekoztattak hogy legtomeg mero hiba es 98e a csere. Gondoltam valami nagy dolog de kiderult hogy egy muanyag cso egy szondaval. Na itt kezdett kapizsgalni a dolog hogy mellenyultam. Utana szep lessan minden tonkrement es a legviccesebb az volt hogy a garis automra a Wallis azt mondta mivel nem M.o. ertekesitettek nem ervenyes ra a garancia.
Igy kezdodott a kalvariam ami csak azert nem lett per mert meg tudtunk egyezni.
Az autorol sok jot nem tudok elmondani, mert mindig szar volt rajt valami, es engem rohadtul idegesitett hogy nem kis penzert vett automnak az uzembiztonsagat a Suzukik pipaljak le. Legszivesebben felgyujtottam volna.
Es a mikor az elkeseredettsegem tetofokara ertem akkor tanacsoltak azt hogy vegyek egy ugyan ilyet csak benzinesbe. Eloszor lehulyeztem az illetot aztan vettem 530i amibe azota belerugtam jopar kilometert minden hiba nelkul.
Osszegezve a BMW nem rossz csak dizelt nem vegyen belole senki es a Wallist kerulje el, bar ugy hallottam mar megvontak toluk a markakepviseloi jogot. Meg is erdemlik harapjanak lovat!

- A lista nagyon hosszu magasnyomasu pumpa, adagolofejek, legtomeg mero 3x, klimapanel 2x, grundmodul, egyszer valami spen levalt a tankbol es teljes tuzeloanyag rendszer csere. Tetoablak mechanika, kilincs, xenon-trafo. Hirtelen ennyi.

Sok helyre hordtam, a Wallis egy hatar szar, lehuzosak es atbaszosak, a K&F-jo volt viszont ok nem tudtak garancialisansegiteni, Rack ugy ahogy, ott legalabb a szerelok normalisak, bar naluk 2-szor ha voltam, megis sokat segitettek. (koszi Vili, Attila)

Fenntartási költség (1) Évjárat 2001
Előző autója? a6 2.5tdi Következő autója? BMW 530i