Autók » BMW » 5 (1995-2003)

5 530d Touring

Amikor az imádott cserben hagy...

Álmaim autója volt és az is maradt volna, ha nincs annyi szervízgondom vele. De kezdjük a pozitívumokkal! Ez a 3 literes dízel igazi mestermunka, húz mint egy bivaly, akinek téglával összecsapták a golyóit. Az automata szuper, de ha vki tempósan akar haladni, akkor érdemes kézzel kapcsolgatni. Nem azért mert ez gyorsabb, hanem mert a motornak igazan csak kicsivel 2000 alatt ébred az ereje és 3800 felé véget is ér. Ez alatt és felett elég er?tlen a motor a kasztnihoz képest. Belül szuper a min?ségérzet, egy 4-5 éves autón semmi sem zörög, semmi sem lotyog, semmi sincs kiülve. Rendesen kitisztítva simán el lehetne adni vadiújnak. Valóban megvan benne a vezetés élménye. Autópályán 200-zal (öööö, persze szigorúan csak Németországban!), kanyargós mellékúton, városban egyaránt élvezet menni vele. Még dugóban is királynak érzi magát az ember! :-) Nem az a kifejezett sportautó, amit hajtani kell, de az a morgás, ahogy az el?ttem 140-160-nal cammogó autóst finoman, de határozottan figyelmezteti, hogy itt egy BMW 530d készül elmenni, az szinte megfizethetetlen. Lehet vele vinni a csaladot csomagostul, aztán ökörködni, ha éppen egyedül megy vele az ember. Én imádom a hátsókerékhajtást, de tudni kell, hogy messzir?l sem bolondbiztos. Egy rossz mozdulat és már farol is. Az angeleye fényszóróknál szebb szemeket azonban még autón nem láttam. Rettent? harmonikus autó.

És akkor a negatívumok... nekem sajnos sok megbízhatósági problémám volt vele. Bízom benne, hogy csak kifogtam és nem minden BMW ilyen. Igaz, az enyémet sikerült megtörni az elején, így a problémák egy része erre vezethet? talán vissza. A legrosszabb mégis az, amikor egyszer?en nem indul. Eddig 3-szor játszotta ezt el velem. Hetekig jól megy, reggel pöccre indul, majd mennék tovább a reggeli második programomra, és az autó nem indul a parkolóból, noha el?tte 1 órával semmi baja nem volt. Szopás a köbön, ami nem elfogadható egy ilyen autótól. Hívom a sárga angyalt, kijön kb. 1-2 óra múlva... és a rohadék pöccre indul, noha én hiába próbálgattam majd egy óra hosszat el?tte kisebb-nagyobb szüneteket tartva. Irány a szervíz, ?k nem látnak semmit, vagy épp cserélnek 1-1 szenzort. Nekem meg remeg a gyomrom, hogy mikor hagy cserben megint.
Ezen túlmen?en a szervízek nem rosszak, nem is annyira drágák, mint hinné az ember. Sajnos a sarki szaki már nem tudja szervízelni, mert minden csupa számítógép, ezért szakszervízbe kell vinni. Az alkatrészek viszont drágák, mivel szakszervíz csak gyárit rak be.
Ha a szokásos gyengeségeket nézem (kis hátsó lábtér, kis csomagtartó) igazat kell adnom, hogy egy kombi Mondeó többet tud. Ennek ellenére nem éreztem kevésnek egyiket sem, 2 kisgyerekkel es csomagokkal nekünk elég volt.
Most nagyon er?lködöm, hogy találjak még negatívumot, de az indulási problémámat leszámítva, ami jó eséllyel egyedi dolog, abszolút semmi nem jut eszembe. Talán egy dolog, az enyém viszonylag puritán kivitel... határozottan érdemes a fullosakat venni!

- Turbócsere 103 000 km-nel
- H?érzékel? csere, mert a ventilátor csak hideget fújt.
- Benzinpumpacsere
- Zárcsere rongálás miatt
- Különböz? szenzorok cseréje indítási problémák miatt

Sytner BMW, Chigwell
UK

Woodford Motors
UK

Fenntartási költség (4) Évjárat 2000
Előző autója? Omega 2.5 V6 Következő autója?
Verdikt (5.4/10)

BMW 5 1995