Autók » BMW » 3 (1998-2005)

3 316 Ti Compact 1.8i

Bömbike

Nagyon megbízható autó. Annak ellenére, hogy 3 ajtós hátul is tágas, könnyű ki-be szállni. Sportos, vad kinézet főleg szemből-oldalról. Eddig csak a kötelező szervizekre kellett vinni, mely 25000 km-enként van. Sokak szerint kicsi az 1.8-as motor, Az de szerintem bőven elég. A 116 LE és hozzá a 175 Nm veri a hasonló 1.8 de még sok 2.0I-s autót is. Ahol kell odateszem vele magam! Az utat nagyon fekszi. lső üléseket talán csinálhatták volna kicsit stabilabbra. Egy amit szerintem kicsit elcsesztek a díszlécek a műszerfalnál, váltónál. Nekem ilyen szürke "gumis" bevonat van a díszléceken és hámlik pár helyen....de ez apróság-egy jó fényezővel frankón meg lehet csináltatni. Én megcsináltattam. 8000 volt :)A rádiót kicseréltem ,mert kazettás volt :):):)Télen is jó vele közlekedni pedig hátsókerekes. Hozzáteszem a DSCIII a világ egyik legjobb találmánya ami télen kell a normális közlekedéshez. Nagyon szuperül működik, kikapcslható részlegesen is, teljesen is. Akkor aztán mindent lehet. Drift stb......
Nyári gumikat vettem (2008.03.). Dunlop SP Sport Maxx 205/55R16
Na ezt is csak ajánlani tudom mindenkinek. CSúcs!
A fogyasztásról: 5,7-9,0.
Hosszú úton 100 km/h-ig 5,7
130 km/h-ig 7,0
Tempósan, gangolva hosszú úton 8,1
Városban 8,5-9,5 (dimbes-dombos helyen lakom nem alföldön)
Összességében nagy élmény, nagyon megbízható.
A feeling, a design önmagáért beszél.

2009.05. hóban eladtuk, mert családi autó kellett, ez meg aztán nem az. Amíg nagyon kicsi a Gyerkőc addig jó, de 1 éves kor felett már elég kényelmetlen ki-be rakni. A csomagtartóba a babakocsi befér, de akkor már csak egy közepes bevásárlást lehet csinálni a családdal.
Egyébként rosszat semmit nem tudok róla mondani.

- 1 db helyzetjelző izzó
- 1 db xenon izzó
- Első féktárcsák, fékbetétek cseréje. A féktárcsák a gyáriak voltak (77500 van a gépben. 2008.03.11.-én)a fékbetétek 40.000-nél lettek előtte cseréve.
- 2009.03.09. 90.000 km. Inspection II.
- olajcsere, szűrők, gyertyák, diagnosztika....stb.,full átvizsgálás, első lengőkar-szilentek cseréje. összesen 100.000.-
- 25.000 km múlva csak olajcsere szerviz lesz.
- Néha(télen gyakran)kifogy az ablakmosó :)
- CSAK A KÖTELEZŐ SZERVIZEKRE HA AZ EMBER ELVISZI AKKOR HIBA EGY SZÁL SEM.

BMW Somogyi
7831 Pellérd, Iskola u. 4/1.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2001
Előző autója? Tigra 1.6i Következő autója? Ford Mondeo 2.0 TDCI 2004
Verdikt (7.9/10)

BMW 3 (E46) 1998 (2005 - 2005)