Autók » BMW » 3 (E36) (1990-2000)

3 (E36) 328i touring

Lájfsztájl-kombi-torpedó

Hatalmas móka vezetni, mint a BMW-ket általában. Hihetetlen közvetlenül reagál a gázadásra (semmi turbó, kompresszor vagy más pótmegoldás, csak a motor elemi ereje), alacsony fordulaton nyomatékhegyek, de 3500 fölött szabadul ki igazán a 194 paci az istállóból. Közben a csendes zakatolásból nagyon hirtelen mindent elsöprő nyerítés lesz több szólamban, de felhúzott ablakkal ebből szinte semmi nem hallatszik be (sajnos:)
A kormány nagyon direkt, de az autó meglepően fordulékony is, majdnem úgy parkolhatsz vele, mint egy városi törpével (a jó öreg hátsókerékhajtás ritkábban hangoztatott előnye).
A fék és a váltó is béemvésen tökéletes, a sportfutómű kompromisszummentesen csak az élményt szolgálja, budapesti használatra inkább a szériafutómű javasolt, az is elég sportos, de nem "nyelvátharapós".
Kis csalódás, hogy szűkebb kanyarokban eléggé alulkormányzott, ez a legjobb szerpentineken kicsit elrontja a játékomat. Talán a súlyosabb motor teszi, más kisebb ill. gyengébb típusokon nem éreztem ezt.
A gép igazi "lájfsztájl-kombi", az aránylag használható méretű csomagtartót használhatatlanná teszi béna formája. Golfütők gondolom elférnek keresztben is :) Összehasonlítva a 318ti Compact lényegesen kisebb csomagtartójába több cuccot be lehetett legózni.
Belül a sok fekete műanyag elég depresszióssá teszi az amúgy nagyon sportos, vezetőcentrikus és kényelmes belteret.
Nem annyira szervizigényes, ahogy azt sokan gondolják, kb. 12000 km után olajcsere, 25000 után karbantartás, ezenkívül semmi gond nem lehet. Elég drágák a gyári alkatrészek, de jobban szereti az autó, utángyártottal sokat szívtam már korábban.
Különböző elektronikai jeladókkal voltak gázok, de ezek gyorsan és nem túl drágán cserélhető darabok voltak. Mostanában a digitklíma nem akart működni csak időnként (ez nem csak nyáron szívás, mivel ilyenkor se hűtés, se fűtés, se hátsó ablak fűtés és a ventillátorok sem mennek). Mielőtt kicseréltem volna a 90000Ft-os klíma vezérlőegység panelt a márkaszerviz javaslatára (bontóban digitklíma ritka mint a fronthajtású Bimmer), némi nyomozás után kiderült (köszönet az E36 Fanatics fórum törzstagjainak), hogy csak egy apró filléres kondenzátor szaródik el a NYÁKon a fent említett alkatrészben, sajnos nem ritka eset. (Már megint az elektronika :(
Igazán autópályán és országúton érzi jól magát a bömbi, olyan lazán adja elő magát 200 fölött, hogy az ember szinte érzi, hogy fáj neki ha lassítani kell. Városban is nagy élmény ficánkolni vele, de ilyenkor annyira megszomjazik, hogy akár 20 liter fölé is felküzhetjük a fogyasztást. Egyébként sportosan 12, nagypapásan 8 liter, de így nem szeret menni (szerintem nem rossz egy majdnem 3 literes 24 szelepes hathengestől).

- Bal első kerékfordulat-jeladó - Vezérműtengely VANOS jeladó - Digitális klímában egy kis kondenzátor

BMW Tóth Siófok

BMW Vögl Straubing

Fenntartási költség (6) Évjárat 1998
Előző autója? 318ti Compact Következő autója? X3 3.0i
Verdikt (7.8/10)

BMW 3 (E36) 1990 (1994 - 2000)