Autók » BMW » 1 (2004-2011)

1 118d

Kicsi a bors, de béemvé!!!

Egyszerűen imádnivaló!!! Csak ömlengeni tudok vele kapcsolatban, de most erőt veszek magamon, és megpróbálok tárgyilagos lenni. A külcsínt tekintve azt hiszem, nem lehet vita: ez az autó egy egyéniség. Hosszabb az orra, mint általában a hasonló kategóriájú autóknak, tehát turcsi-effektus kilőve. Nekem nagyon tetszenek a hajlítások az oldalán, egész nap csak nézegetném...És az a kis békapopsi! Az apró részletekre is érdemes egy pillantást vetni, kedvencem az oldalsó indexlámpa. Már most tudom, hogy tökéletes választás volt, ezeket a vonalakat nem lehet megunni, biztos vagyok benne, hogy 10 év múlva is jól fog mutatni az utakon (az el?z? autómat is ezért szerettem - ´93-as ferdeszem? Civic). Belül is abszolút igényes a kidolgozás, jó minőségű műanyagok és (az én esetemben) teljesen hibátlan szövetborítás. A sport bőrkormány minden pénzt megér, hihetetlen, de olyan minőség, amit BMW-n kívül sehol máshol nem tapasztaltam. A vezetőt körülölelő műszerfal nagyon kényelmes, és a magas övvonal mellett ez is növeli a vezető biztonságérzetét. Minden kézre áll, és egyszerűen kezelhető. Nekem teljesen alap üléseim vannak, és úgy érzem magam bennük, mintha nekem találták volna ki őket, a magam 165 centijével (viszont egy nagydarab pasi már sérelmezheti, hogy hosszú úton elfárad a lába, mert nem tudja megtámasztani a combját). Nem mondom, hogy hátul óriási hely van, de az ülések nem kényelmetlenek. Hatalmas előny, hogy lehajtva teljesen sík felületet képeznek, így még jobban növelehető a végülis elfogadható méretű csomagtér. A BMW nem kamuzott, amikor a "vezetés élménye" szlogennel reklámozta az autót, és még csak túlzás sem volt. Jól húz, ugrik, mint egy szöcske, 1500-nál már érezhető a nagy nyomaték, lejtőn felfelé pedig egyenesen élmény nyomni neki. Tökéletesen fekszik az úton, nincs az a kanyar, ami kifogna rajta, még nagyobb sebességnél sem. A pedálok kicsit keményebbek, mint a megszokott, ami fokozza a sportos hatást. A váltó pontos, és kézre áll. A fogyasztás azért nálam még mindig a gyári érték felett van, 7 alá nem nagyon sikerült vinnem (autópályán 6,8-at evett). Megértem a pestieket, ott én is úgy ülök a kicsikében, mint majom a köszörűkövön, dehát annyi baj legyen. Pedig ez az alap futómőbeállítás. De ez nem az autó hibája, hanem a fővárosi önkormányzatoké. :)Hát, valami rosszat is kéne írni...Az ára elég magas, ebben a kategóriában talán a legmagasabb - alapáron még az A3-ba is jár pl. klíma, a kis Bambi pedig teljesen csupasz, de minden elképzelhet? biztonsági felszerelés benne van. Cserébe mégis megkapja az ember a kis bajorzászlós emblémát és a hamísítatlan BMW-érzést, szóval mindent összevetve kopaszon is megéri (szerintem). Hihetetlen, hogy hogy képes a gyár visszaadni minden egyes modelljében ugyanazt az élményt - miel?tt kipróbáltam volna az 1-est, vezettem egy Z4-est is. Hiszitek vagy sem, a kis békát is hasonló vezetni, ugyanolyan sportos, mint a roadster (jó, a saját keretin belül). És akkor próbáljon ki valaki egy SLK után egy A-s Mercit. Na? Ááááá...Remélem, érthet?en fogalmaztam. Borzasztóan elfogult vagyok, de azt hiszem, joggal. Meglátni és megszeretni, beleülni, és imádni!!! (A teljesítményt természetesen a hasonló kategóriájú autókhoz viszonyítva töltöttem ki, ezért adtam max pontot - ez a kis bajor 2-szer átugrik egy A180 CDI-t például...)

3,5 év telt el, és beigazolódott a gyanúm: képtelen vagyok megunni ezt a formát! :)

- 3 és fél év elteltével ismét itt vagyok, és boldogan írhatom le, hogy: SEMMI!
- (Jó. Az anyósülés sínjéről leesett a műanyag pöcök, és a gyerekzár valahogy mindig magától bekapcsolódik a hátsó ajtókon, de ez az, ami a legkevésbé sem érdekel.)
- A tesóméban pedig 140000 km van, és szintén SEMMI! :) A váltójáról csúnyán lekopott a krómszínű festék, de tényleg csak ennyi...

Fenntartási költség (6) Évjárat 2005
Előző autója? Civic Következő autója? BMW X3 sd