Autók » BMW » 1 (2004-2011)

1 120d

A vezet? köré épül? élmény

Ezidáig nem volt sok autóm, de sokat kipróbáltam az alsó középkategóriások küzül. Amikor el?ször beleültem és vezettem nagyon meggy?z? volt, pedig vezettem már 230 lóer?s mazda RX-8-ast is, valamint az el?z? autóm egy TS corolla volt. Nagyon tetszik az utó precízsége, futóm?ve, kormányzása, hogy a motort ne is említsem. Kanyarban az igazi, de az egynesben is már 1500-tól vehemens er?vel indul meg. Az én magasságom 174 cm ezért magam mögött rendesen elférek, bár a hátsó sorba kisé nehéz beszállni, az autó kinézete mindenért kárpótol, nem olvad bele az utcaképbe. A vásárlás el?tt megnéztem a hasonló teljesítménnyel szerelt hasonló kategóriás autókat, és meglep?dve tapasztaltam, hogy hasonló felszereltséggel csak 1-1,5 millióval kerülnek kevesebbe, ami valószín?leg meg fog maradni használtan is. Ami nem mindegy az viszont az, hogy minden reggel a munkába menet fél órát élvezem a vezetést egy csendes és gyors BMW-ben, vagy bedöcögök a melóba minden reggel egy opel astra H-val. Az emberek többsége 95%-ban egyedül utazik az autóban, ezért a legfontosabb ember az autóban a vezet? kell hogy legyen és ebben az utóban ez a lényeg és én nem bánom hogy ezt talán a hátul ülók rovására kapom meg ezen bosszankodjanak ?k, az autót én vettem és magamnak nem nekik. Még két dolog az egyik, hogy az autóm 195-ös gumikon megy és így nem kényelmetlenebb mint a TS-volt, természetesen nem sport futóm?vel, a másik hogy ezzel az utóval gyorsabban érek oda bárhova még akkor is ha betartom a sebességhatárokat, mert nagyon jól lehet vele el?zni, valamint nem csak az egyenesekben, de a kanyarokban is lehet vele nyugodtan menni 90-100-zal. Számomra ár-érték arányban ennél nincs jobb autó.

- 1 Garanciális javítás

Fenntartási költség (8) Évjárat 2005