Autók » Bentley » Continental Gt (2002)

Continental Gt Continental GT Speed

Nem normális ahogy´ megy

Eredetileg nem akartam venni ilyen fajta autót, tökéletesen elégedett voltam az Audimmal. Sokkal inkább a barátaim beszéltek rá, valamint az egyik korábbi üzletfelemnek volt egy „sima” Continental GT-je, abban ültem, és meglehetősen megtetszett. Persze, nem is csoda, ez az autó nem tud hidegen hagyni egy normális embert, de talán mondhatom, hogy a nőket sem :) A másik, hogy itt vagyok lassan 40 éves, mikor legyen ilyen autóm, ha nem most? 60 éves öregemberekhez már nem nagyon illik, valamint szerintem túl fiatalokhoz sem.

Szerintem Magyarországra igazából nem való. Ausztriában, Németországban sokkal inkább a sikeres, szorgalmas embert látják benne, nem az irigység szól az emberekből. Félig külföldön, félig (javarészt) itthon élek a családommal, de a Bentley tartósan csak Ausztriában tartózkodik, itthonra csak 1-2 napra hozom néha, mert az igazat megvallva féltem a budapesti közlekedéstől. (Láttam már „vicces gyerekeket” égő csikket lenyitott tetejű Ferrariba dobni a Bajcsy-n, én inkább kihagynám…) Abszolút harmadik autó a családban, még feleségem Passatja is többet megy. Nem bevásárló autó, városba se nagyon való (bár meglepően kezes és könnyen irányítható, feleségem is szereti vezetni), inkább csak nagyobb családi utakra használjuk felváltva az Audival.

Az Autóról:
A külseje szerintem nem vita tárgya, egyszerűen gyönyörű. Angol elegancia, rettentően izmos kasztni, fekete fényezés, hatalmas (20as) kerekekkel. Belsőre szerintem szintén nagyon szép, ebben konyak színű bőr és sötét fabetét van. Az ülések nagyon jók, minden gomb és műszer a helyén van, ott ahol lennie kell. Látszik minden egyes részleten, hogy nagyon átgondolták, nagyon meg van csinálva, és ez a német (VW) tulajdonlásnak köszönhető szerintem elsősorban. Szigorúan négy személyes, és a komfortból elvesz kicsit, hogy kétajtós. Tudom, hülye a hasonlat, de az Audimnál sokkalta kisebb a helykínálat hátul, és annyira nem is „extra” a közvetlen környezet, de a gyerekeknek tökéletesen megfelel, nagyon szeretik. Bár erre azt is lehet mondani, hogy ennek ilyennek kell lennie :) De tényleg, nagyon finom, igényes-ízléses a belseje, minden dimenziójában nagy és kényelmes.

A motor-kérdést talán nem kell túlragozni: 12 henger, 6 liter, duplaturbó, 610 lóerő – az érzést mindenki képzelje hozzá. Teljesen, sőt, félig sem lehet kihasználni az erejét, annyira brutális, autópályán érzi csak jól magát valójában. Nem vagyok egy versenyző típus, és ezzel nem is szabad leállni minden racer-típusú hülyegyerekkel gyorsulgatni, de párszor már csaltam ki könnyet emberek szeméből, mert (indokolatlanul) nagy arcuk volt. Állítólag 325 a vége, én még nem mentem 260nál gyorsabban vele (természetesen német autópályán). Fogyasztása a képességeihez igazodik, 15 alatt nem nagyon lehet eljárni vele, viszont ha taposom neki, akkor a 40-50 (!) liter sem akadály. Általában nyugisan járok vele, akkor olyan 15-16 körül alakul. Egyedül arra hívták fel a figyelmem, hogy óvatosan bánjak a váltóval, mert a hatalmas nyomaték idővel szétcincálhatja, de eddig működik szépen, lágyan kapcsol. Míg VW tulajdonba nem került a márka, addig eszembe sem jutott bármilyen angol márkát venni, de így lett egy olyan műszaki háttér a Bentley mögött, ami (számomra legalábbis) megbízhatóságot és minőséget jelent, így nem izgultam azon a vásárlásnál, hogy szart veszek-e vagy sem. Elnézést a kissé közönséges fogalmazásért, de ha egymás mellé rakjuk mondjuk a Jaguart és a Bentleyt, akkor mindenki számára érthetővé válik, miért is. Ferrarikhoz és Lamborghinikhez képest sokkal elegánsabb, már-már visszafogott autó, sokkal inkább passzol az ízlésemhez, mint az olaszok. Arról nem is beszélve, hogy kényelemben, és szerintem minőségre is messze felettük van (, bár a Lambo is már VW). Valamint mióta már Győzike is (így vagy úgy) járhat Ferrarival meg Lambo-val, köszönöm szépen, nem kérek belőlük…

Fenntartásáról igazából nem tudom mit is írhatnék, mert minden viszonyítás kérdése. Ha egyik szemszögből nézem, akkor aki megengedheti magának, annak valószínűleg nem ez a legjelentősebb tétel a költségvetésben. Ha a túlsó oldalról nézem, akkor mások autót vesznek annyiért, amennyit ebbe évente beletankol a tulajdonosa, vagy rákölt a szervizre, ha kifog egy problémásabb darabot. Szerencsére (kopp-kopp-kopp) megy annyira jól, hogy harmadik autónak tarthatok egy ilyet, nagyon szeretem, nagyon meg vagyok elégedve vele, a xenon állandó cseréje ellenére is, de mindenkinek csak ennyi problémája legyen az autójával… Megbízható, rohadt erős, kényelmes, kiváló autó, élmény vezetni.

Akinek ez az álma, vagy csak szeretne, én nyugodt szívvel ajánlom, hogy vegye meg, biztos nem fog benne csalódni.

- A xenonokat viszonylag gyakran kell cserélni rajta (úgy látszik típushiba), valamint egyszer nem működött a kormányállítás, de természetesen garanciában megoldottak mindent. Az előttem "népítélővel" egyetértésben mondhatom, hogy nagyon jók a szakemberek.

Bécs

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Előző autója? A8L 4.2 Következő autója? ha továbbra is jól teljesít, megmaradhat az Audi mellett
Verdikt (8.4/10)

Bentley Continental Gt 2002