Autók » Autobianchi » A 112 (1969-1986)

A 112 1.0 Abarth

A kis méregzsák

Ez az aminek lelke van...
Ez az amir?l nem tudja szinte senki, hogy mi...
Ez az ami hangjával felveri a környéket...
és ez az ami 10 litert kajál városba.
Ezután a kis bevezet? után kezdeném a rossz tulajdonságokkal, hogy minél el?bb túlessünk rajta: nincs lengéscsillapítás és rugózás is csak minimális, kicsi a hely, sokat zabál, 2-3 embernél többet nem szabad bezsúfolni és még biztos tudnám sorolni, de nincs kedvem, mert ezekt?l mind el lehet tekinteni, ha az ember vesz egy csodabogarat, legyen az bármilyen tipus.
Ez a kiskocsi ebb?l a szériából a leger?sebb változat, motorháza alatt 1050 ccm-es Fiat szív dobog, amit akkoriban az Abarth alakított át (duplatorkú Weber karbi, olajh?t?, 5 seb. váltó, sportvezérm?tengely) és sikerült kihozniuk bel?le 70 LE-t, ami a 665 kg-os kasztnihoz képest nagyon jó. Fogyasztását tekintve nem a mai üzemanyagárakhoz lett kitalálva, de hát elvégre 25 éve készült. Az autóra megvásárlása után 1 évvel felkerült egy sportkipufogó, aminek kivezetése a bal hátsó kerék el?tt van, a hangról nem mesélnék, mert a ccm-hez képest brutális... Az autóhoz az alkatrészellátás megfelel?, ugyanis nagy része Fiat gyártmány (a 127-esnek rokona), így akár bontóból is meg lehet szerezni szinte bármit. Biztosítás, súlyadó "elhanyagolható" költség, a fenntartása t?rhet? határok között mozog. Mást nem nagyon tudok mondani róla, ezt meg kell tapasztalni :)

Kiss Attila

- benzincs?, jobb hátsó lengéscsillapító, gyertya, kisebb kasztnimunkák, hátsó felfüggesztés szilentek

Fenntartási költség (7) Évjárat 1980
Előző autója? Következő autója? Alfa Romeo