Autók » Audi » A6 (2004-2010)

A6 3.2 TFSI

Hülye de szorgalmas

Nem akarok a teljes márkára vonatkoztatott kijelentéseket tenni, bár nem hiszem, hogyha az egyik csúcsmodelt már kipróbáltam, az alatta lévők túl sok meglepetéssel szolgálnának, ugyanakkor a ma megjelent R8 teszt után elbizonytalanodtam, lehet az tényleg egy jó autó, és tud az audi, csak az A6-ot cseszték el... bár kétlem, hogy így lenne.

Azt ne is említsük, hogy az autó új ára 20 millió fölött van, mert ez egyszerűen nevetséges, a negyedét sem éri, akármelyik használt 80ezret futott 2003-as 325i mint ez újonnan...

Nincs igaza annak, aki a BMW-vel egy lapon említi az audit, a kettő közt óriási lyuk tátong, összehasonlíthatatlan a kettő, most pontról pontra leírom miért:

Fék: kezdeném a pozitívumokkal. A fék tökéletes, erős, igaz kicsit érzékeny de megszokható, jó erős.

Motor: hallásra sok 255 lóerő, érzésre már kevésbé. Persze jól megy, de ne számítsunk halálsikolyokra, az élmény elmarad be kell érnünk a mutató intenzív mozgásával.

Váltó: itt be is fejeződnek a pozitívumok, a váltó nem tetszik.. autómata és semmi komoly baja nincs, de a bmw váltókhoz képest sehol nincs, ki kell próbálni.

Futómű: Na ez borzasztó. Nem kicsit, nagyon.. lehet ez alatta sportfutómű van, bár tudomásom szerint alap, de amit ez a kocsi az "úthibákon" (értsd: frissen aszfaltozott autópályánál rosszabb minőségű út) művel az kritikán aluli, minden apró kis hepehupát megérez, nagyobb úthibáknál kényesen nyöszörögve roppan, üt csörren, a belső tér műanyagjai kopogósan csattognak, érezni, hogy nincs egyben a kocsi, nyilván a német utakon ez a hiba nem jön ki, de amint egy kiválónál kicsit gyengébb útszaksdzra ér vele az ember, onanntól csak a kínlódás. Szarok a magyar utak, de nem ennyire mint amennyire az ezt a kocsit megviseli.

Az összhatás tehát egy szép de teljesen élvezhetetlen presztizsautó, ami nyilván erejével elbűvöli azt, aki még nem ült erős autóban, de hozzáértő ezt nem szeretheti.

- Nem romlott el, az kéne még..

Fenntartási költség (4) Évjárat 2005
Teljesítmény (6) Km vásárláskor 32000