Autók » Audi » A6 (2004-2010)

A6 2.0 Pdtdi

Dupla nulla

A cégünk 2 audit vett németországból, szervízkönnyvel teljesen leellenőrzött cégtől. Az egyikben 134E a másikban 182E km volt (tényleg ennyi). A felsoroltak mentek tönkre felváltva mind a kettőben cca. 4000 km-eren belül, amiből a balansztengelyt meghajtó lánc szakadása volt a legbosszantóbb dolog. Az Audi szervízben - ahol megehetősen rugalmatlan, arrogáns szerelők végzik lassú munkájukat - azt mondták, hogy kértek méltányosságot az auditól, de sok volt benne a km-er és ezért nem adnak, tehát gyerekek egy audival ne akarjon senki esetleg 180E km menni de 130E se mert annyit nem lehet. Ez csak ezért érdekes, mert a lánc örök darab, nem szakadhat el és az új alkatrész már nem láncos hanem fogaskerekes megoldás, ezzel aláíta az Audi, hogy az eredeti megoldás nem volt tökéletes, de ki már nem cseréli. Ráadásul végig vezetett szervízkönyve volt az autóknak, végig az Audihoz vitték a garancia után is. A turbó 2× szállt el és egy specialista szerint aki látta a turbót azért, mert nincs kenése, de ez már nem is érdekel,mert az Audi viszont másodszor garanciálisan cseréli, ugyhogy az Ő bajuk. Persze a garancia (bárstya) amit vettünk nem ismeri el, hogy a kenés miatt ment tönkre a turbó,mert akkor neki kellene fizetnie a egészet.
Mi a jó benne? Nagyon jó vele megjelenni, (ha megy) kényelmes, csöndes, kulturált, biztonságos , tágas autó, ami elől félrehúzódnak az autópályán. Ha nem lenne vele ennyi gond biztosan csak ezt vennénk a jövőben is...
Nem ajánlom senkinek, mi 200km-re is félve indulunk velük, mert már 2× tréler vitte a szép autónkat!:)

- Turbó 2×, összesen 600.000 Ft, vmilyen kipufogógáz visszavezető "cső" 85.000 Ft, balansztengelyt meghajtó lánc szakadás, 440.000 Ft, csomagtér zár 2×12.000Ft, "olajfogysztás", nyikorgó első futómű,

Audi Pécs,

Autó Planet Tatabánya,