Autók » Audi » A4 (1995-2001)

A4 1.8T

Szerintem meg mindig ez a legszebb audi

Szerintem ez a legszebb Audi, 2001-ben sikerult szereznem egyet.116000km-mel vettem egy pesti holgy ismerostol aminek kesobb meg is lett az eredmenye.Jo eros motor csak a kiporgesgatlo hianyzott nagyon, foleg telen meg harmadikban is megporgette a kerekeket.Varosban klimaval 14l/100km de egy budapest bekescsaba oda vissza 7.2 atlag,varosban ritkabban hasznaltam inkabb pestrol videk es vissza igy 9 atlagot csinalt telen-nyaron.Eros gyors minden elektronikus,
kenyelmes,csak a futomuve nem alkalmas igazan gyors autozasra foleg nem rosszabb minosegu utakon,laza a kormany es a felfuggesztes,igaz en 195/65 R 15-os gumikat hasznaltam foleg a videki rossz utak miatt de igy a varosi padkazasok sem okoztak gondot.6 lemezes concert hi-fi volt benne de nekem nem igazan tetszett a hangzasa,es a hangereje sem volt tul sok.130000km-nel ki kellett cserelni az elso felfuggesztes "kutya csont"-jait+vizsgaztatas audi buda 3nap alatt megvolt de szerintem jo dragan fogott a ceruzajuk de a vizsga miatt muszaj volt.Az allandoan kiego elso es ritkabban kiego hatso izzok problemajat sikerult sajatkezuleg orvosolni,nem egyszeru es 2 ember kell hozza de legalabb ez miatt nem kellett szervizbe vinni a kocsit.150000km-nel jott a meglepi ,hetfore be voltam jelentkezve a szervizbe DE!! almaszedesbol hazafele jovet 2-es uton eppen egy kamion sort eloztem amikor 3.-bol 4. be akartam valtani semmi,probalom megegyszer semmi szerencsere nem jott senki szembol,kamionok el,jobbra leallosavba be,telefon aposnak legkozelebbi szerviz Bercel Ford kereskedes par kilometerre szombat delben ,persze otthagyhatjuk az autot
,na gondoltam ezek jot kaszalnak rajtam de hat muszaj gyorsan megcsinaltatni mert kell az auto.Ha mar ott van elintezik a 150000-es nagyszervizt is,mondom jo,csutortokre kesz lett az auto azt mondtak azert torhetett haromfele a kuplungtarcsa mert valoszinuleg az elozo holgy tulajdonos szinte csak pesten hasznalta es kuplung kezelese nem lehetett valami szuper:). Nagyon rendesek voltak a szervizben annyira hogy aposom toluk vette a kovetkezo uj autojat.Kesobb utana erdeklodtem mas Audi szervizekben mennyi lett volna a javitas plusz egyebek majdnem a duplajat mondtak a falsorolt tetelek alapjan!!! (Na mondom ezentul ide hozom az autokat de meg egyikkel se kellet szervizbe menni,az egyiket elloptak az elso kotelezo szerviz elott a masiknak meg 2 eve nem volt semmi baja, de tenyleg semmi.)
170000km-nel aztan jottek a bajok csostul,mind a negy lengescsillapito bemondta az unalmast,plusz a klima kompresszor is megsemmisult,de hogy biztos jol erezzem magam eltort az elektromos napfenyteto mechanikaja ,persze nyitott allapotban, na akkor most eladjuk,egy ismeros szerelo vette meg igy mindenki jol jart.Imadtam de ennyi bajt egy Auditol nem vartam.

- Elso izzok kb. 2 havonta kiegtek,a hatsok ritkabban,130000km nel elso "kutya csont" cserek.150000km-nel haromfele tort a kuplungtarcsa.170000 km-nel meghalt mind a negy lengescsillapito+klimakompresszor,eltort a napfenytetot mozgato mechanizmus.Az automata klima neha felulirta a kezi beallitasokat.

Audi buda , draga volt de jo

Bercel Ford kereskedes ,ilyennek kellene lennie minden szerviznek!!

Fenntartási költség (9) Évjárat 1995
Előző autója? corsa Következő autója? Fiat Punto
Verdikt (7.7/10)

Audi A4 1995 (1999 - 2001)