Autók » Audi » A1 (2010)

A1 1,2 TFSI

Második autónak vagy rövid távokra kiváló

2. autó a családban, jellemzően a nejem vezeti fele-fele arányban városban és gyorsforgalmi úton. szerinte a motor gyengus amíg be nem kapcsol a turbó, szerintem viszont simán elég egy ekkora autónak. egyszer kipróbáltam 170-nel még nagyon jó úttartása volt és biztos ment volna még egy kicsit gyorsabban, de tisztában vagyunk a méreteivel és jellemzően 130 felett nem jár vele senki.
nekünk a sportback verzió van (5 ajtós) közepes felszereltséggel: az MMI mindenképpen hasznos, főleg ha szinkronizálod a mobiloddal. a manuális klíma inkább csak dísznek van, 30 fok felett előnyösebb ha leengeded az ablakot.
nőknek kétségtelenül elég a hely benne, de ha én vezetem akkor mögém max egy gyerek fér be és így se nagyon indulnék 1-2 óránál hosszabb utakra vele
ami kicsit meglepett a fogyasztása, annak ellenére, hogy kicsi autó, igencsak szereti a benzint, átlagfogyasztása az utóbbi 4000 km-ben 6,7 liter.
a csomagtartó az akkora, hogy kellett egy kisebb gyerekkocsit is vegyünk mert a normál méretű sehogy se fért bele.
külsőre az autó nagyon tetszetős, különösen az eleje, a kétszínű verziók talán még szebbek
Olajat eddig nem kellett utántölteni, elvileg 30 ezer km-t kellene bírjon, de majd meglátjuk, szerintem a 2 év hamarabb jön el mint a 30 ezer km.

- Eddig semmi, de ezt el is vártam az első évben

eddig csak gumikat cseréltünk rajta

Fenntartási költség (8) Évjárat 2012
Előző autója? Ibiza Következő autója? A1-A3