Autók » Alfa Romeo » Gtv (1994-2005)

Gtv 3.0 V6 24V

Nyers, brutális és gyönyörű....

Miért vesz az ember Alfa Romeo- t? Szerintem csak szerelemből. Tudatosan semmiképp. Így voltam én is, amikor eladtam a dízel 159- est és helyette megvettem ezt a vadállatot. Épeszű, családos ember nem így választ, de a GTV nem is az épeszű, családos embereknek való. Egy ilyen dög megvásárlásához a megfelelő bevállalós merészség kell, na meg nem elhanyagolható mennyiségű önbizalom! Anno, amikor megláttam a HaHu- n, rögtön tudtam, hogy ez kell nekem! Korábban is tetszett a formája, mely véleményem szerint utólérhetetlenül szép, ültem is benne és kicsinek, szűknek találtam. Természetesen ezek után gyakorlatilag kipróbálás nélkül vettem meg. Mivel eddig több Alfa Romeo- m volt, nagyjából tudtam mire számíthatok, vagyis csak gondoltam. Azt azonban nem sejtettem, ami már a vásárlást követő első úton kaján vigyort csalt az arcomra, ugyanis a gázpedál erőteljes lenyomására olyan libabőröztető élményben volt részem, amit eddig egy autóban sem éreztem. Egy lámpás gyorsulás után csak két szót sikerült kinyögnöm: hú b...meg! Az autó elképesztő dinamikával lódul meg, amihez 4500 fordulat felett vadállatias üvöltés társul. Ha kell 6.- ban simán lehet fele haladni, nem kell kapcsolgatni, de ha kell 7000 fölé is pillanatok alatt kipörgethető, miközben sokmillás divatjárműveknek is képes meglepetést okozni 0-100km/h ra való gyorsuláskor. Saját mérésem kevesebb mint 6 sec. volt! Ez az autó igazi kedélyjavító. Ugyanakkor vonzza a tekinteteket. Arra való, amire született: sportosan túrázni. Az autó jelenleg is mindennapi használatban van és eddig semmi váratlan baja nem volt, tehátnem hozta az előítéletes emberek elvárásait. Az Alfákra sokan mondjuk, hogy olyanok mint a luxusprostik: viszik a pénzt de meg lehet velük jelenni bárhol. Nos eddig ez az autó nem vitt többet, mint kellett. Ha tehetném örökre megtartanám hobbiautónak, de ahhoz előbb rendbe kellene tenni az országunkat...

- Nem volt váratlan hiba.

Fenntartási költség (7) Évjárat 1998
Előző autója? 159 Következő autója?
Verdikt (8.7/10)

Alfa Romeo Gtv 1994