Autók » Alfa Romeo » 164 (1987-1998)

164 164 3.0 12v

Alfa-kell ennél többet írni?!

Az autó sokáig egy biztosító udvarán állt, ezért majd egy évig tartott kimosni a belerohadt fagyállót :(
A beltere egy korabeli olasz autóhoz méltóan nyöszög, de ha az ember veszi a fáradságot(ami soxor nem több mint annak a kitalálása h hogyan is szedjük szét) és a m?anyag rögzít?ket kicseréli, akkor letudva. Ezen túl az utastér minden mai extrát tartalmaz a légzsákot leszámmítva: automata klíma, b?r, elektromos ülés, miegymás.
Az akkori Bosch automata a klímában egy igen érdekes, és kevésbé mulatságos dolgot produkál: ha hidegben indítjuk a kocsit, teljes fordulaton elkezdi önteni be a HIDEG(?!) leveg?t. Ami akkora álldás a beül? lehelletével ami nyomban az ablakra fagy, hogy csak...
Utazótempó cca 170. Ekkor a fogyasztás 12 liternél megállítható. Ha viszont ezt nem egyenletesen tartjuk és (eccer 240nél kiakadt a kilóméter óra, pedig a kocsi még ment) kihasználjuk a motor nyújtotta el?nyöket, akkor bizony könnyen a 18 liernél találjuk magunkat. Ami BP-n egy jól dugulós napon ugyanúgy el?fordul araszolás közben.
Szerelemb?l vettem és ha lehet?ségem van hobbi autóként megtartom!

- Korból ered? kopó alkatrészek: kuplungtárcsa, féktárcsák, fékbetétek, egy szervó cs?...és szimering. Az ajtózárak borzasztó gyengék :(

Nova Autócentrum Szeged: itt egy teljes szimering cserét 200.000 HUF +ból akartak kihozni. Amit egy olaszba járó 1xr? magánzó megcsinált, és jól megcsinált 70.000 HUF-ból.

Fenntartási költség (4) Évjárat 1987
Előző autója? Fábia 1.4 MPI Elegance Következő autója? Passat TDI