Autók » Alfa Romeo » 156 (1997-2005)

156 1,9 JTD 8V 116LE

A száguldó Birodalmi Lépegető

Utálom... Utálom, mert nem tudok kiszállni belőle. Utálom, mert Nem tudom levenni a gázról a lábam. Utálom, hogy a csajom lassan elhagy miatta...
Szeretem.. Nem tudok kiszállni belőle, imádom nyomni a gázt, tekerni a kormányt a kanyargós erdei utakon. Szeretem.... Szerelem...
Eddig azok az ismerőseim, akik fikázták eleinte az autót, hülyének néztek, hogy erre pénzt adtam ki, amikor beültek a kocsiba, mind kifeszített gerinccel sikoltoztak jobb egyen, hogy ilyen nincs!
Ezek az olasz autók semmivel sem rosszabbak, mint bármelyik másik típus.
Két dologra kell figyelni:
1. Keresni kell olyan szerelőt, aki ért hozzá, tudja, mikor mihez nyúljon. Ez amúgy a legtöbb autó esetében így van
2. Szeretni kell. Időben kell olajat cserélni, és jót használni, nem valami Teszkós mocskot. Meghálálja.
Nekem eddig sok-sok szép pillanatot okozott. Főleg az 1.4-es Fieszta után. Nem volt az rossz kocsi, de nem volt lelke. Nem is tudtam szeretni ennyire. Ennek a 156-osnak a hangja, benne a vezetési élmény szinte felülmúlhatatlan - persze kategórián belül. A külsejéről nem tudok beszélni. Annyira szép, hogy nem találom a szavakat. Ugyanez igaz a beltérről is...
A motorja elnyűhetetlen, nem eszi az olajat, sem a vizet.
Az Alfás közösség pedig példa nélküli hazánkban.
És mindezért nem kell 20 milliót lepengetni, mikor megveszed. Az alkatrész árak is meglepően korrektek.
Szóval!!!! Életem egyik legjobb döntése volt megvenni.

- 1. Elrepedt a turbócső - 15000 HUF. (240000 km-nél ez nem csoda). Sajnos Horvátországban, és így tettünk meg kb 1000 km-t. Ezért.... - 2. Eltömődött az EGR szelep. Ki kellett tisztítani. Nulla, azaz 0 forint. - 3. Volt egy elöregedett elektromos csatlakozó cseréje (még mindig 240000 km-t futott autóról beszélünk). Nulla, azaz 0 forint. - Szerintem a kettőstömegű lassan cserés lesz, így is jól húzta

Akitől vettem: Debreczeni Gábor - Simontornya - Ezúton is köszönöm, Gábor, hogy ilyen fantasztikus autót adtál el nekem, ilyen jó állapotban. Nem tudok elég hálás lenni!Ugye, nem kell leírnom, mennyire korrekt embernek és jó szakembernek tartalak. :)Mindenki csak dicséri, hogy mennyire egyben van az Alfa!!

D+Z Tuning and Service - Soroksár - Dudás Zolit és a kollégáit a legjobb Alfa szerelők között tartják számon (ha nem a legjobbnak) az országban, erről én is meggyőződtem már! ;)Nem mellékesen állati jó a hangulat a műhelyben. Öröm betérni hozzájuk!

Fenntartási költség (9) Évjárat 2004
Előző autója? Fiesta Következő autója? Nem tudom, de tuti Alfa lesz az is.
Verdikt (9.4/10)

Alfa Romeo 156 1997 (2002 - 2005)