Autók » Renault » Clio (1998-2001)

Clio 1,2 RL (fapad)

Csak a színe ne volna...

Az autó 3. tulajdonosa Édesapám, előtte két női tulajt hordott el. Mivel klíma nincs benne, mindkét hölgytől mennie kellett (ez volt a hivatalos indok; szerintem megunták a vizeletsárga-metál színét). Két évig én használtam az autót, most Öcsém jár vele.

Az autó második legnagyobb hibája, hogy kicsi. (A legnagyobb a színe: reménytelenül pisisárga. A forgalmi szín rovatában az eufemisztikus "világos olajbarna" szerepel...) Hála az égnek a mi példányunk fapados, így a hibalistában említett két csapágyon és a borzalmasan igénytelen kilincseken kívül nem volt vele semmi baj. Különben két személynek utazni kényelmes, a 60 lóhoz képest meglepően jól megy pályán is (150-160-at lehet velel tartani), a fogyasztását csak kíméletlen pedáltiprás esetén lehet 7 fölé tornászni. A fékjei korrektek, a futóműve nagyon toleráns a hülyeséggel és az úthibákkal szemben, a motorja országúti tempóig csendes, és nem érződik alulméretezettnek a könnyű kasztnihoz képest. A műanyagok olyanok, amilyenek, de legalább nem zörögnek túlzottan, a kárpitok viszont tartósak. Nem nagyon látszik az autón szűk 6 év és bő 100ekm nyoma. Jó kis kocsi.

UPDATE: az autóban már valamivel több mint 140.000 km van, továbbra is Öcsém keze alatt szolgál, és még mindig megy. Zörög ugyan, de nem eszi az olajat, nem robban le, nem hullik szét a futóműve, nem kemény a kuplungja, nem akad a váltója. Jól bírja a gyűrődést. A hibalista semmivel nem nőtt az elmúlt bő egy évben, csak a kötelező szervízeken és a kopó alkatrészek cseréjén van túl. Még mindig jó kis kocsi.

- Két hátsó csapágy (típushiba, a javítás kb. 15e/db)
- Belső kilincsek (igénytelen, buta konstrukció, kettétörik a burkolat, ha használják; nem javítottuk, drága az alkatrész: 7-8e/kilincs!!!)

Renault Shick-R, Gyöngyös (nem panaszkodom , nincs mire: két rutin olajcserén kívül gyakorlatilag semmi dolguk nem volt a kocsival)

Váradi Autószervíz, Gyöngyös (ismerősök, korrektek, gyorsak)

Fenntartási költség (9) Évjárat 1999
Előző autója? 601 Következő autója? Toyota Corolla