A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Motorok » Benelli

TRK 502 X 

Az ítélet értékelése
-nincs még értékelés

Nelli - Nem lehet betelni

Szöveges ítélet

Meguntam a használt motorok vásárlásával összekötött szervizeléseket, előző tulajok hanyagságából nálam előbukkanó hibák javítását. Eldöntöttem, hogy egyszer lesz egy 0km-es motorom és ez 2022-ben jött el mikor beballagtam a Motor Center Gyulaihoz és megrendeltem eme kínai-olasz csodát.

Az 1000km-es bejáratás alatt (~700km-nél) felfigyeltem a vízpumpa körüli ködölésre.
Egyszerű a képlet: beviszed a szalonba, átadod a kulcsot majd 1-2 óra várakozás után boldogan távozol a motoroddal aminek azóta is száraz a vízpumpa környéke.

Egyre jobban összeszoktam a motorral, lemerészkedtem terepre is, a gyári Metzeler Tourance gumik nem a legjobbak terepezésre, hiányoltam a tapadást homokban,sárban, füvön viszont aszfalton tökéletes volt akár száraz akár nedves úton, sosem éreztem hogy bizonytalan lenne egy kanyarba döntésnél.

Elérkezett a 6000km-es szerviz, motorkerékpár szerelőként úgy vélem, hogy ami a szervizkönyvben le vannak írva inervallumok azok tökéletesek. Mivel sokat terpezek és poros szakaszokon is mentem így minden olajcserénél kértem a légszűrő cseréjét is.

12000km-nél kezdődött a fokozatérzékelő jeladó hibája, a fent említett képlet volt :) ugye milyen jó ez a garancia dolog?

Jelenleg 20000km van a motorban a 18 ezres szervizt felesleges leírnom mert ugyanaz mint az előbbi 2 szóval motorikusan patika a gépsárkány


Gumit kb. 18000km-nél cseréltem le sokkal terepesebb Mitas Enduro Trail+ -ra (előbb is megléphettem volna) aszfalton hasonló mint a Metzeler

Negatívumok:

-A gyári plexi az én magasságomhoz (185cm) egyszerűen alkalmatlan, folyton a szememre dobta a szelet így a sisakplexit mindig lecsapta, Puig Vario túraplexi megoldotta ezt a problémát, autópálya tempónál nyitott plexivel tudok közlekedni, ha dohányoznék akár egy cigit is el tudnék szívni olyan jó lett a szélvédelme persze ennek megvan a hátránya is, hogy nyáron a hálós kabátomban is melegem tud lenni illetve terepezésnél zavar mert nem látom a közvetlen előttem lévő szakaszt

-Lánc... ezen pl. pont látszik hogy spóroltak, hiába a DID márka sajnos gyári szereléssel valami nagyon régi alsó polcos széria került rá (gondolom ez volt raktáron)
A terepes felhasználással és utasos/dobozos túrákkal 14000km-t bírt a gyári szett
Lecseréltem DID erősített láncra, azóta semmi probléma

-Gyári akkumulátor is kb az első télen adta meg magát (utcán tárolom a motort), Exide-ot vettem bele azóta hibátlan télen-nyáron

-A fényszóró kicsit gyenge ezért a bukócsőre raktam fel LED-es kiegészítő lámpákat így már mindent IS látok, van aki az izzót kicseréli LED-es megfelelőre az is egy megoldás

-Első teleszkópok (nekem a terepezéshez!) kicsit puhák, mivel nincs állítási lehetőség így marad a klasszikus "rakjunk bele sűrűbb olajat" megoldás.

Pozitívumok:
-Borzalmasan kényelmes a sofőr és utas ülés is, lábszög kiváló, kormány pozíció is megfelelő

-Hátsó gátló állítható

-Jól dobozolható, sok extrához van hely

-Átlagosan 4,5-5,5 l/100km a fogyasztása


Alapvetően egy nagyon szerethető motor, elérhető áron, nagy komforttal. Kanyarokban nagyon kezes, jól lehet vele játszani. Brutálisan jó a hangja, gyári dobbal néha vissza is röfög ami nagyon sokat hozzá ad az élményhez. Gondolkodás nélkül bármikor elindulnék egy 1000-2000km-es túrára, megbízható gép.

Jelenleg ott tartok, hogy addig megmarad míg 100.000km-t nem fog mutatni az órája :) és egész jól haladok ebbe az irányba

Hibalista

- Fokozatérzékelő jeladó: Az 5.fokozatot nem jelezte ki a műszerfalon, garanciában kicserélték a jeladót azóta hibátlan
- Vízpumpa tömítés ködölt amit szintén garanciában cseréltek

Ide hordtam szervizbe

Motor Center Gyulai
1173. Budapest, Hajdúcsárda utca 10.
Tőlük vásároltam a motort, az időszakos szervizeket náluk csináltattam illetve a vízpumpa tömítés cserét

Értékelése: 10

Másik szerelő értékelése

Keeway-Benelli Szentendre
Fokozatérzékelő jeladó cseréjét intézték

Értékelése: 10

Képek a motoromról

Fenntartási költség (9) Évjárat 2022
Kényelem (10) Használati időtartam 2 év
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 0
Megbízhatóság (9) Vezetett km 20000
Szerviztapasztalat (9) Átlagfogyasztás 5 l
Előző motorja? Breva 750ie Következő motorja?
Ennyire szerette (10) Megérte a pénzét? igen
Verdikt (9.3/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Benelli

További ítéletek (20 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.