Autók » Volvo » V60 (2010)

V60 1,6 D Aut.

Szép, szolid svéd családi autó

Szerettem, mert szép autó volt, masszív, svéd, belül letisztult formák, kényelmes ülések, jó üléspozíció, stb. Az 1.6-os dízel és a powershift váltó kombóját nem választanám újra, mert a motor (110 LE) gyenge az automata váltóhoz, meredekebb helyeken, illetve előzésnél felpörgeti, hangos lesz, de nem elég erős ahhoz, hogy rendesebben meglódítsa az autót. Mindenesetre utazni 140-150-nel szépen lehet vele, csendes, ennél a tempónál még keveset fogyaszt (7,5-8l). 1000 kilométert simán lehet vele autózni, de persze nem városban. Városban nem sikerült 9,5 alá vinni a fogyasztást, igaz extrém rövid távokat megyek és hegyek dombok is vannak benne... De akárhogy is igyekeztem a gyárilag megadott 5,5 literes átlagfogyasztást nem sikerült sehogy sem produkálnom. Talán még egy pici zavaró tényező, hogy a kétoldali digitális klímának nem volt "mono" üzemmódja, tehát a hőmérsékletet mindkét oldalt mindig külön-külön be kellet állítani. Bluetooth párosítás, kihangosítás tökéletes, a telefonnal szépen együtt tudott működni a rendszer. A levegő beszívó csövön kívül semmi komolyabb baja nem volt az autónak, ha leszámítjuk azt a kb. 4-5 halogén izzót, amit a 4 év alatt kicseréltem benne...

- Valamilyen karnyi vastagságú levegő beszívó gumicső fáradt el - egy éves volt kb. az autó (!). A cső sajnos nem volt raktáron Magyarországon, Ausztriából kellett rendelni. Az csak személyes pechem volt, hogy mindez nyaralás alatt a Balatonon történt, majd jött aug. 20, mint hosszú hétvége, így kb. 8-10 napot kellet várni az alkatrészre. Közben lejárt a nyaralás, de mivel céges lízingelt autó volt, ezért volt csereautó (Renault Fluance), amivel megmentettük a vakációt.

Lízingcég hordta, nem tudom pontosan, asszem Volvo Ivanics, Budapest

Fenntartási költség (5) Évjárat 2012