Autók » Volkswagen » Tiguan (2016)

Tiguan BMT 2.0 TDI SCR DSG

fehér vévé

Egy VW GOLF 7 kombi után jött a váltás, hogy felülök a mindenki által kedvelt SUV vonatra.

Első benyomásra, jöttek a sokak által mondott magas ülés pozíció, kényelmes ki-be szállás etc. Ezek tényleg átjöttek, és nem nehéz hozzászokni. Ezen túlmenően már csak a márka és modell sajátosságok következnek.

A VW-t mindig is kedveltem, mivel a családban több vévé volt, és jómagam is LUPO 3L-el kezdtem. Így hát az unalmas belső és a #cskekkendzsin etc. ekézést minden mennyiségben átéltem, és értem.

A Tiguan belülről ugyan az mint a Golf/Passat, de érezhető némi anyagminőség romlás. Itt a Golf 7 nekem jobb minőségűnek tűnt. Az ülés és pozíció jól állítható, amiből jól kilátni, minden irányban(!). Ez a többi hasonló kategóriás SUV-ben nem igen van meg. Az ergoActive ülés és combtámasz is jó benne, de a masszázs csak egy humbuk. Hátul fejedelmi lábtér illetve hely van. Kényelmes utazást biztosít 4 felnőttnek csomaggal együtt.
Apropó a csomagtartó akkor 600+L-es ha nincs pótkerék benne. Pótkerékkel a kalaptartó alatti tér nem nagyobb mint egy Golfé. De itt lehet tolni dönteni a hátsó üléssort, amivel lehet variálni ami sok esetben jól jött. Családosoknak kiváló, mert rengeteg tároló hely, rekesz található benne, illetve variálható. Hiányoltam a hátsó beépített ablakrolókat.

Kívülről hozza az elvárt VW-s érzést, a kevesebb több. Nagyon össze tudja magát koszolni az autó, főleg a csomagtér ajtót, meglátásom szerint. Esetleges bringa szállítás tetőn megoldásért mászni kell rendesen, vagy vonóhorog.

A utazáskomfort jó, mind autópályán mind főutakon, mellékutakon. Az SUV érzés negatívuma, hogy egy limuzin/kombi SOKKAL kényelmesebb utazást biztosít. Értem itt a rugózás, és úthibák elnyelését. Az AndroidAuto kiválóan működik az autóban.

Egyetlen hibája volt, ami a DSG váltó vezeték kötegébe szakadás volt. Garanciában javították a DUNA AUTÓ-nál. Teljesen rendben volt.

Így 62000km után az autó megy és jól működik, és hozza a VW szintet ami inkább praktikum, mint prémium.

- DSG váltó kábel szakadás

DUNA AUTÓ

Fenntartási költség (6) Évjárat 2017
Előző autója? Golf 7 Variant 1.4 TSI DSG Következő autója? Tiguan
Verdikt (8.2/10)

Volkswagen Tiguan 2016 (2021)