Autók » Volkswagen » Scirocco (2008)

Scirocco 2.0 CR TDI 140 LE

A 2. szerelmem - sportos napok

2018 nyár:
Sok sok éve tervben volt már egy Scirocco vásárlása, eddig is csak Volkswagenem volt, maradjunk márkahüek, na meg ( véleményem szerint) ez az egyik - ha nem a legeslegszebb-:) Vw. Persze sokan mondják hogy csajos, buzis, kicsi, stb de összességben szerintem akkor is kellemes a forma, kerek idomok, szép ívek, formás segg.
Az autót Németországban vettem, szintén itt éli további életét. Korábban 1 tulaja volt, céges autó, 4 év alatt 117e km-t futott.
Szervízkönyv alapján megvétel elött közvetlenül esett át az esedékes olaj+szürö csere rituálén, így én ezt a szokásosnak mondható kört el is engedtem, gyorsan beállt a hétköznapi használatba.

2018.ösz
Az elsö 8500 km után egy öszi reggelen az országúton 100 as tempónál megkaptam az elsö hibaüzenetet, valamilyen motorvezérlés hiba, autó vészüzemmódba kapcsol, erö elszállt. Az aktuális hangulatomnál már csak az idöjárás volt sz*rabb, így kihagytam azt a jelentet, hogy félreállok és hozzáértést imitálva felnyitott motorháztetö alá bámulok ( telintettel arra, hogy az autó szereléshez meglehetösen keveset értek), szépen hazagurultam a maradék 5 km-en.
Két nap múlva pár óra alatt egy maszek szervíz EGR mágnes szelepet cserélt, azóta kb. 1000 km eltelt és minden rendben.
Megkapta az elsö olaj és hozzá tartozó szürök cseréjét is.
Az eddigi kis incidenst leszámítva nagyon kellemes autó, kifogástalan állapotban van, karc mentes, egyéb hibái nincsenek, a 140 lóerö ehhez a mérethez pont megfelelö, tud gyorsan is menni de 170 felett már kissé zajos.
A mérete sajnos nem mindig elegendö, okosan kell bele pakolni, vagy szelektálni a csomagok közül, de ezt nem tartom negatívumnak, aki pakolni akar vegyen kisbuszt.

- Olajcsere, gázolaj-olajszürök, levegö-pollen sz. ca. 100 Euro - EGR- Mágnes szelep csere: 110 Euro

Fenntartási költség (5) Évjárat 2014
Előző autója? Vw Golf Következő autója?
Verdikt (7.1/10)

Volkswagen Scirocco 2008 (2009)