Autók » Volkswagen » Passat (1973-1981)

Passat 1,5 LS Variant

Innen ered a VW legenda

Ez volt a második nyugati kocsi a családban, Svájcból, Winterthurból, egy helyi VW szervizből vettük. Világos zöld színe volt, és némi karosszéria hibától eltekintve tökéletes volt. Előtte Taunusunk volt, ahhoz képest szűkebb, de még így is bőven elég volt egy négyfős családnak. Mivel ez is kombi volt, a Ford-tól annyiban tért el, hogy abba ész nélkül be lehetett dobálni bármit, mert gigászi a csomagtartója, ennél oda kellett azért figyelni. Szimpla körlámpás verzió, még négyfokozatú váltóval és 1,5-ös karbis 85Le-s motorral. Mivel a kocsi alig 900kg így ezzel a motorral is nagyon jól ment. A menetteljesítményeihez képest a fogyasztása meglepően szerény volt, átlagban 7L. Vadonat új GoodYear gumikkal vettük, fantasztikusan tapadt, csak mindig attól féltünk nehogy lelopja valaki.

A kaszniját kellett javíttatni, helyenként fényeztetni is, de ezt leszámítva semmit nem kellett rá költeni, lazán átment a KPM vizsgán is. Két évig volt nálunk, akkoriban építkeztünk, sokat ment utánfutóval (gyári vonóhoroggal vettük), de bírta zokszó nélkül. Két év alatt egyetlen viccbe illő hiba fordult elő: a Grundig rádiósmagnóban, amivel vettük, elszakadt a szíj és csak a rádió ment, amíg nem vettem egy másik szíjat, amit egy délután beraktam. Szinte csak tankolni kellett bele, egyszer elvitte apám egy alapszervizre és ennyi. Nagyon jó autó volt, igaz extrák nélkül és kicsit fapadosan, de mindig hiba nélkül.

- Csak a magnóban szakadt el a szíj, tényleg nem volt semmi más. A kaszniját javíttattuk, meg fényezve is volt helyenként, (még most is emlékszem rá L62A volt a színkódja) de ezt tudtuk már a megvételkor is, be volt kalkulálva.

Fenntartási költség (8) Évjárat 1981
Előző autója? Taunus Következő autója? 323 1,5 GT