Autók » Volkswagen » Lupo (1998-2005)

Lupo 1.4 16V

1.4 16V - A Fekete villám

Csalódottan tartottunk hazafele, egy jó állapotúnak mondott, de borzalmasan lelakott Bora megtekintése után, amikor elhaladtunk 'A kereskedés' mellett. Már ekkor felfigyeltem a szempilla-tuningos kis fekete egérkamionra. Megálltunk, megszerettük, megvettük.

A hazafele út csalódásokkal telt, nagy igyekezetben nem néztük meg a kp. zárat, az elektromos ablakokat és az ablaktörlőket. A kulcsok közül egyiknek az immo-ja másiknak a távirányítója nem működött. Erre az eladó válasza annyi volt: "a kettőből kell csinálni egyet". - hurrá, megvan mentve a nap.
Összességében ezen kezdeti apróságok óta nem volt probléma az autóval és egy kis odafigyeléssel ez is elkerülhető lett volna (hogy a kattogó ajtóhatárolót és a leváló díszlécet ne is említsem, ezekről tudtam).

Na de. Rögtön kapott is egy szervizt ami a vezérlésre, görgők, vízpumpára terjedt ki, 90k.
Fogyasztása országúton simán kihozható 6 literre, városban inkább 8.
Nyáron pályáztunk is vele, simán vitte bár, 130-40nél a menetkomfort az megszűnik a többi autó között, ekkor is megvolt olyan 6,5-7 literből. Országúti használat mellett csendes a beltér, jól szigetelt a karosszéria. Azonban 100-110 felett egyre inkább zajosabb a felpörgő motor és a menetszél miatt.
Futóműve feszes és mivel a 185/55/R15-ös kerekek kint vannak sarkokban (máshol nem is lehetne a 3,5m-es hossza miatt), jól manőverezhető, igazi kis dodgem.
Ezzel az 1.4 motorral nem veti szét az erő, de azért lehet vele előzgetni. Ennél kisebb motort semmiképpen sem ajánlok.

Ami mindig meglepett, az a mérete. Benne ülve nagyobbnak érződik. Az a vicces szituáció, amikor utazik az ember, és az úton megpillant egy másik Lupo-t, aztán rácsodálkozik "Jé ez ilyen kicsi?".

Összességében szerethető és gazdaságosan fenntartható autó.
Bár fontos kérdés itt a "mihez képest?".
Egy régi Swifthez képest semmiképpen sem. Ahhoz képest simán lehet 2-, 3-szoros alkatrészárakkal számolni mivel ez egy VW.

Merem ajánlani, szerintem jó konstrukció.
Nagyobbra váltás miatt kellett mennie.

- Semmi komoly. Kötelező szervizt leszámítva, ablakemelőkapcsolót cseréltem a vezető felől, illetve az anyós felől ragadt egy kicsit az ablakemelő szerkezet. Illetve ide kellett még egy belső króm kilincs. Ezek ilyen tipik Lupo betegségek.

Helyi szerelő, gyors volt, drága volt.

Fenntartási költség (7) Évjárat 1998
Teljesítmény (6) Km vásárláskor 200000
Előző autója? Következő autója? A4 talán
Verdikt (7.9/10)

Volkswagen Lupo 1998 (1998 - 2005)