Autók » Volkswagen » Golf (2012)

Golf 1,4 tsi variant 150LE

Mindent tud ami elvárható egy családi kombitól.

Zsinórban a 4. Golfom. Mindet újonnan vettem 2-3 évig voltak nálam, a 4 éves garancia félidejében rendkívül jó értéktartással eladható volt mind. Egy 6-os Golf nyitotta a sort, majd 3 db 7-es. Az autó nagyon jó, bárkinek ajánlom. az 1,4 Tsi 125 LE-val elmegy, de 150 Le-vel az igazi. Szedi a lábát, ha kell, baráti fogyasztás mellett. Nálam átlag 5,5-6 L volt, de nagyon finoman autózva hosszabb távon 5L alá vihető. Ha elgurul a gyógyszer 7-8, de az már nem normális közlekedés. A felszereltségre érdemes áldozni, vagy aki használtan venné, mindenképpen a jobban felszereltet vegye. Minden autóm amit vettem, jobban felszerelt volt az előzőnél, és jobban is szerettem őket. Az autó a felszereltésg fügvényében lesz normális, jó, vagy jobb. Confortline + pár extra prémiumközelivé teszi. Az ergoaktív ülés kényelmes, masszírozós, pihentető utazást szavatol. A Dynaudió hifi kihagyhatatlan számomra, javasolt tétel. A sokat és ismeretlen helyeken furikázók az APP konneltre is ruházzanak be, ez mellesleg utólag is aktiváltatható 80-100 eFt összegben. Itt az android autó minden navigációs gondot megold, szépen fut a zene és a telefonhívások mellett. Nem akad össze semmivel. Gyors Bloototh kapcsolódás, jó minőségű kihangosítás. Esőszenzor jól működik, az ülés és kormányfűtés ajánlott extra. Az adaptív tempomat tuti, nélküle már nem adok pénzt autóért. Néha hisztizik csak, pl előttem haladó lekanyarodik, én egyenesen mennék tovább bepánikol és fékezne, de már ezt várva kis gázzal rábírom a haladásra és elmarad a balhé. Helykínálat (kombi) elsőrangú elöl, hátul kényelmes. Az autó a TSI motorral kultúrált és csendes. Félidőben cserélt olajjal olajat nem eszi. Futómű (nem adaptív) optimális, jó kompromisszum a sportos és a komfortos között. Hiba nem volt egyik autómmal sem, volt vevőivel is tartva a kapcsolatot 100 eKm-ig semmi gond nem volt, egy fényszóró izzó sem égett ki (pedig ez sem lenne hiba, csak elhasználódás). Több autót próbáltam, mikor az autócsere ideje elérkezett, de a kategóriában maradva nem tudott senki jobb ár/érték/minőség alapon jobb ajánlatot adni. A kategóriát nem véletlenül hívják GOLF osztálynak, akinek tetszik vegye nyugodtan, ajánlom, szerettem.

- Semmi

Skoda Jászberény

Fenntartási költség (8) Évjárat 2017
Előző autója? Golf Következő autója? Passat
Verdikt (8.9/10)

Volkswagen Golf 2012 (2013)