Autók » Volkswagen » Eos (2006)

Eos 2.0 FSI

Vagány :) nem csak vagányoknak :)

Nos az előző csalódásom után (lásd: A4 ítélet, "Garantált bukás 9 hónap alatt") a VW már tudja azt mint a korábbi dél-koreiai csodáim : nincs szervízkényszer, nem romlik el az autó. Tehát megveszem, viszem a kötelező szervízre és eladom. Ennyi.
Amyúgy az autóról:
Nagyon vagány, hatalmas feeling ez a kabriózás. Nekem első kabrióm és roppantul tetszik. Úgy látom nem csak nekem.
Első naptól kezdve folyamatosan dicsérik ismerősök és ami nekem nagyon új ismeretlenek is! Megákllok tankolni és a kutasok körbeállják, megállok a közértnél és lefényképezik, megyek az M5- ön mellém áll egy VW mikróbusz és integetnek és ezt még sorolhatnám.....
Ha előadom a "nagyvagány, menő csávó, nagyképű sztorit":) lámpánál nyitom zárom a tetőt (ez kb 20mp és ki...szottul látványos) akkor aztán indul az ámulat és meglepő, de inkább jóleső mosolyt és elismerő arckifejezést kapok, mint undorral lenéző megvető irigy pofát. Kivéve egyszer amikor a Bp.Petőfi S.utcában a lámpánál villantottam (nagy szükség volt rá - meleg, sok gyalogos, stb:) és sajnos vagy 1-2mp vel hosszabra sikeredett a produkció és ezért ennyivel később tudtam csak indulni a zöldre (menet közben nincs mozgatás!) és voltam oly lökött, hogy ezért még elnézést is kértem a mögöttem levő furgonostól - feltettem a kezem, mire Ő "kedvesen" megcsóválta fejét és ezzel "megróvott" engem.

Apró hiba: 150km/h felett esőben a baloldali tükörre folyik az esővíz, zavaró de nem veszélyes.
Mosásánál nagyon kell figyelni a tuti bezárásra különben beázik az illesztésnél.

Hátul is kényelmesen elfér benne a kislányom, de vittem már felnöttet is és nem panaszkodtak.

- 60e km-nél klíma kompresszor csere
- többi minden ok és már 126e km-nél járok vele.

Átadáskor voltak csak problémák:
Elfelejtett felhívni az átadó hölgy, hogy átvehetem az autót, majd a kialkudott vételáron felül -miszerint XFt az autó kialkudott ára és ebben benne van még az átadási költség, átírás és egyéb nyalánkságok- lehúztak még 25e Ft-ra, merthogy a kishölgy volt oly kedves és elszámolta magát. Amikor beszéltem a Porsche Buda igazgatójával - akkor sikerült egy igazi vízfejjel beszélnem - tulképpen azt sem tudom miért jött le hozzám, hiszen elismerte hogy ez így van de hát akkor ki fogja fizetni az elszámolt 25Ft-ot? Hát kifizettem én! Viszont Ő is kitett magáért merthogy küldött nekem a kolleganőjével egy sálat és egy nyakkendőt - biztos azt hitte, ezzel helyretett mindent. Nem baj van másik szervíz és lehet máshol is autót venni.....

**************
Vittem ahová az Audit, Porsche M5-höz. Ott van K.L. munkafelvevő - a lehető legkorrektebb! Nem bántam meg, hogy továbbra is hozzá járok, sőt!
Pontos volt és a kért software-es beállításokat is gond nélkül megoldotta, mindet!
Megj: itt bukott a P.Buda 100e-t! :)

Újra megróbáltam a Porsche Budát 2007.augusztus:
Nos adtam (volna) még egy esélyt , így hát beregisztráltam kedden magam egy 60ezres szervízre a honlapon.
Már pénteken hívtak is, és az összes általam on-line megadott adatot elmondatták velem. Aztán mondta a kishölgy, hogy kedden reggel 8.15-re menjek B-úrhoz. Oda is mentem, csakhogy B-Úr aznap nem jött dolgozni. Mi legyen kérdem a recepciós hölgytől? Vártam egy keveset, majd mondja, hogy menjek át a Skoda Szalonba a "Gábor"hoz. Kérdem erre,hogy ottf ogják javítani az EOS-t? Erre mondja: "Akkor elmondom mégegyszer: menjen ki az utcára és menjen át a másik utcában lévő Skoda szalonba és ott majd a Gábor várja Önt". Itt elkezdtem aggódni, merthogy t.i. az EOS nem egy tucat darab és kérdem én mit érthet Gábor a Skodától egy VW cabrióhoz (vagy túl sznob és nagyképű volnék?)?
Nos átautóztam és bementem a Skodába.
Volt is ott egy munkafelvevő -nem lehet a Gábor, mert nem várt rám és különben is dolgozott - továbbá volt még ott egy uriember aki kétpofára kajázott - mint értékesítő. Andris kollegámat megkértem, hogy próbáljon meg érdeklődni, hol vár engem Gábor? Nos Ő erre megkérdezte a kajálót, aki teli szájjal mutatott a szalon egyik sarkába, hogy ODA FOG MAJD JÖNNI!
Erre mi el. Buda ismét törölve. Viszem az M5-be jövő héten.
**************
Nos vittem M5be K.L-hez (érdemes volt megvárni míg ,megjön szabiról). Leadtam és mondtam, hogy a klíma időnként nem kapcsol be. Átnézték, aztán d.u. telefonált, hogy a klíma kompresszor elhagyta magát - csere, de másnapra kész addig szaladjak be egy csere autóért. Kaptam egy Sline A4-t (Audi nosztalgiám előjött - király volt). Aztán másnap hívott hogy 4-re mehetek. Ennyi.
Porsche Buda itt ismét bukott 141eFt-ot a szervízre és további kb 200eFt Garis javítást.

Fenntartási költség (3) Évjárat 2006
Előző autója? A4 1,9 TDI Következő autója? C / Q
Verdikt (6.8/10)

Volkswagen Eos 2006 (2007)