Autók » Volkswagen » CC (2012)

CC 2.0 CR TDI 140 Le

Passat CC az igazi hosszútávutazó utitárs.

Több céges autó után (főként kombik) úgy hozta az élet, hogy saját autót kellett ismét vennem, amikor az egyediség, a tudás, megbízhatóság és a fogyasztás voltak a döntés meghozatal fő alap-pillérei.
Teljesen véletlenül akadtam egy VW Passat CC 2008 modellre.
Elsőként a világos krémszínű belső, majd a csodálatos kupé formavilága ragadott magával.
A felszereltség pazar, a kocsi okos, parktikus, hely van benne bőven elöl hátul és a csomagtartóban is. Aki megakrja tölteni teljesen (minden zugot) annak fel kell készülni rendesen. Személy szerint a 4 személyes kialakítás a konfortot a kényelmet szolglálja. Ha valaki rendszeresen 5 fővel utazik annak úgyis valami kisbusz vagy családi egyterű eszköz kell a közlekedésre.
A motorról is beszéljünk, 140Le TDI, egy tökéletes 6-sebességes kézi váltóval kombinálva. A nyomaték 1500-as fordulattól visz és présel az ülésbe. A fogyasztás a lábadon múlik, mert nekem a 4,5-ös átlag kényelmesen hozható, és a 70 literes tank számomra páratlan...mert nem szeretnék a kutasok legtöbbett látott barátjává válni.
Néhány extra 2008-ból: Kanyarkövető Bi-Xenon + kanyarodás segítő lámpa, elektomos ülés állítás, távirányítóra fel-nyitódó csomagtartó ajtó, HDD-s fejegység (32Gb), DVD lejátszással és NAVI, kétszínű ülések, guminyomás ellenőrző rendszer, elöl-hátul radarok, sok-sok apró okosság és figyelmesség. A futómű, úttartás pazar.
Az aki utazni akar mást kár kipróbálnia. Mi rendszeresen tesszük meg a München -Budapest távot és olyan kipihenten szállunk ki mintha a sarki boltig mentünk volna el.

- semmmi

Magam pimpelem

Haverokkal

Fenntartási költség (8) Évjárat 2008
Megbízhatóság (9) Vezetett km 20000
Előző autója? Avensis kombi Következő autója? Arteon, vagy Audi A7
Verdikt (9.2/10)

Volkswagen CC 2012 (2012)