Autók » Toyota » Corolla (1983-1988)

Corolla 1,6 Twin Cam GT (Hachiroku)

A KULTKUPÉ! Örülj ha lehet egy ilyened

2001-ben vettem a kocsit egy barátomtól 300 ezerért és 2003-ig használtam, de 1995 óta ismertem. SZUPER! Ma már nagyon bánom, hogy 2003-ban 250 e Ftért eladtam (sajnos akkor nem tudtam milyen komoly gép ez, én pedig napi használatra vettem), inkább állna az udvarban. Gyakran merengtem rajta, mikor az utcán állva hátulról megláttam, hogy milyen állat sportkocsim van. A belső kiképzése, az ülések, a hangja, a dinamikussága, ereje fantasztikus. Felér egy Porscheval. A gépet a haverom szépen helyre rakta (600 ezerbe volt neki:minden rohadás kiszedve, motor felújítva), gond nem volt vele, pusztán 2: 1. berohadtak a fényszóró csvarjai, így mikor feljebb akartam állítani, sikerült teljesen elbarmolnom. 2 db új utángyártott fényszóró megoldotta a gondot. 2. fűtőventi elszállt, sajnáltam rá a 30000 Ft-ot így tél végén hideg volt pár percig:). Amúgy az óra szerint 400 e km volt benne, de inkább több, ehhez képest -17 Celsiusban bepöccent és ment 170-180-at (hátsó diffit kicserélték, hogy takarékosabb legyen, viszont így a mutatott sebességet mindig 1,3-val kellett szorozni.mentem sielni és csodálkoztam, hogy minden osztrákot lehagyok, miközben 130-al megyek. az M0 egyik hídjánál a sebességjelző táblánál derült ki a turpisság). A kilyukadt kipufogó helyére gyárit vettem (90 ezeréert><kocsi ára 300e :).Csoda kocsi volt. Rallysok v. drifterek vették meg. Ma is irigylek mindenkit akit ilyenben látok és büszke vagyok rá, hogy volt egy ilyen gépem.

UI. Azért most írtam ezt le, mert ma jött hozzám egy barátom, hogy vett egy lepusztult de szuper sportkocsit, nézzem meg. Lementem és megláttam egy Hachirokut. Megnyugtattam, hogy
a világ egyik legjobb kocsiját vette.

- fűtőventillátor, kipufogó kilyukadt, fényszórók csavarjai berohadtak

Fenntartási költség (7) Évjárat 1986
Előző autója? Következő autója? Seat Cordoba Coupé SR
Verdikt (7.3/10)

Toyota Corolla 1983 (1983 - 1987)