Autók » Toyota » Avensis (1997-2003)

Avensis 1.6 Linea Terra Wagon

Egy megbízható csatahajó!

Hat évesen vettem kb. fél éve. Az el?élete elfogadható, törve nem volt, átlagos futásteljesítmény (20.000 km/év) és végig ugyanabban a márkaszervízben volt javítva. Az el?z? tulaj már készült az autó cserére, mert a futóm? kopogó elemeit nem cseréltette ki, ráhagyta ezt az új tulajra - rám. Ez a típus a gyengébben felszerelt változat, igazán nekem csak a tükör f?tése hiányzik néha a Sol kivitelb?l. Klíma, ABS, távirányítós kp.zár, 4 e.ablak, plüss ülések és egyéb játékszerek vannak. De a lényeg a kombi hatalmas csomagtere. 500 liter jól pakolható hely, amibe befér az egész család minden csomagja, babakocsistól, etet?székest?l. Az 1.6-os motor még megfelel?, nem repül?gép de normál autózáshoz elég. Városban télen 9 - 10 liter is lecsúszik, de országúton elég a 7 liter is. Az 1.8-as motor sokkal jobb, de hát ez volt és én ezt is szeretem. Hibának semmi jelét nem tapasztaltam a kopogó futóm?vön kívül, ami a rossz pesti utak miatt van. Ez egyszer?en és elfogadható áron orvosolhat. Az alkatrész árak szerintem nem veszélyesek, pl. egy kuplungcsere alkatrészköltsége gyári alkatrészekb?l olcsóbb, mint egy 1.6-os Octávia esetén! Én imádom, csak akkor nézek irigyen amikor egy új Avensissel találkozok az utakon!

- Hátsó stabilizátor gumi kiver?dött a pesti utakon. Javítás mindenest?l 10.000 ft. Elég macerás javítani, mert le kell engedni a hátsó bölcs?t, de szerencsére nem kell gyakran és ügyes szerel?knek nem probléma.
- A közeljöv?ben lesz a 135.000 km-es szervíz. Ez kb. 25.000 ft.
- Kopog az eleje, valószín?leg els? stabilizástor gumik és kormány gömbfej csere lesz (plusz futóm?állítás). Ennek az ára kb. 40.000 ft mindenest?l. Mondjuk ezt szívesen visszaperelném az önkormányzattól!
- Az árak mind gyári alkatrészekkel értend?k!

Emil Frey Mo. Kft.
14. ker Budapest, Mogyoródi út

Fenntartási költség (9) Évjárat 1998
Előző autója? Lancer 1.3 GL 12V Következő autója? Ha lecserélem, akkor az is valószín?leg Toyota lesz.
Verdikt (8.2/10)

Toyota Avensis 1997 (1997 - 2003)