Autók » Skoda » Octavia (2020)

Octavia 2.0 TDI

A műtét sikeres volt a páciens meghalt...

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, az autó mint fizikai jelenség tökéletes. Nekem kombi van de gyönyörű a formája, ülnek a spoilerek, gyönyörű az auto sziluettje, az egész autó megjelenése tökéletes.
150Le diesel, ennyire kevés gázolajból ilyen teljesítményt nem értem hogy tudnak előhozni. Semmi tüzijáték de szépen szedi a lábát, szeretjük.
Az utastér variálható, simply clever ez érződik is az autón. Kényelmes alapjában véve jó LENNE vezetni, ha az infotainment rendszer nem lenne ennyire kretén.

Ha jól számolom az Octavia a 6. VW Konszern autóm, az egész család Vw párti volt nálunk a 80as évektől, de ez a tökéletes mélypont. A 20 éves C4 Audimat sokkal többre értékeltem.

Az autó fizikailag mindent jól csinál, szép, kényelmes, jól megy, de az ügyfél élmény ami meghatározza hogy szeretem e az autót vagy sem, na ez a faktor viszont katasztrofális. Egész egyszerűen a VW nem érti a digitális világot, erről prominens a céget elhagyott fejlesztőmérnökök is már nyilatkoztak.

Tényleg nincs rá jobb szó erre az egészre mint kretén. Pár példa:

Semelyik elérhető navigáció (fedélzeti, android) nem engedi hogy menet közben címet változtass... ahhoz meg kell állni, kivárni a pár másodpercet ameddig felismeri hogy megálltál és utána lehet pötyögni. Semmi gond, autópályán meg lehet állni a pihenőben (leállósáv?) és lehet célállomást módosítani, mi a probléma? Az ember hajlamos is lenne elhinni hogy mindez azt a célt szolgálja hogy az ember ne a navigációt nézze, ha mondjuk a klimapanelt nem bonyolították volna végletesen túl és pl. a belső levegő keringtetést a menü mélyén kelljen kapcsolni.... Megy előtted az IFA be akarod csukni, majd elkezded keresni a funkciót... Nem tudok mit mondani gyökér az egész.

Telefon buetooth kapcsolat... elmegyek az 1kmre lévő zöldségesbe kapsolódik, visszafele már nem... :D teljesen nevetséges, és random működik. Ezzel kapcsolatban volt már software frissítésen és pont nem oldott meg semmit.

Önmagában a rendszer is olyan tetű lassú hogy az elképesztő, szaggat laggol, nem jó használni. Egyszerűen nem értik hogy az ügyfélélményt nem azt generálja hogy mindent is kiír meg céltalanul designos és bonyolult a műszerfal. Tök jó hogy tudom mennyi az olajhőfok, de jobban örülnék ha használható lenne a rendszer.

Az egész rendszer kialakítása alapvetően rossz mert a legtöbb használt funkció 2-3 gombynomásra elérhető... az embernek az az érzése hogy állandóan a menüt kell cseszni az út nézegetése helyett.

Vezetéssegítő rendszerek... a sávtartó az instant kikapcs, hirtelen avatkozik be, rosszul működik, kellemetlen az egész, szerencsére viszonylag egyszerű kikapcsolni mert tettek a kormányra direkt gombot.

Ütközésfigyelmeztető szintén random működik... néha álló sornál nem csinál semmit, máskor meg kanyarodó autónál jelez hogy ütközés következik... nem vicc, elég ijesztő a piktogram. Szerencsére nálunk a random fékezések eddig nem jeletkeztek.

Kínomban már fotó gyűjteményt kezdtem a hibaüzenetekről amiket a fedélzeti rendszer dobál... mert azt dobál gazdagon, kiszállásérzékelő, buletooth, vezetéknélküli töltés, front assist, side assist, stb. mindig valami előjön.

A kereskedő amúgy teljesen korrekt és jó a hozzáállása, nyilván ők sem tudnak tenni semmit ha a termék amit értékesítenek önmagában szar. Nyomatják az autón a 2 napos software frissítéseket... dehát a problémák jó részét vagy nem oldja meg vagy nem is tudja megoldani mert maga a rendszer alap felépítése gáz.

Összegezve én ebben a formájában ezt az autót senkinek nem tudom ajánlani. Mint autó hozza a korábban megszokott minőséget, viszont összegezve mégis borzasztó az ügyfélélmény. :(

Frissítés: Már 3x2 napot volt szervizben az autó de a telefon csatlakozásának a problémáját továbbra sem oldották meg. Egyik oldalról ostoba és pofátlan a szervíz mert behívja software frissítésre, esküdöznek hogy ez biztos megoldja majd a hibát, nyilván nem, a másik oldalról meg sajnálom őket mert software bugot az a szerelő aki korábban olajat cserélt, nem fognak elkezdeni megoldani.

A menu továbbra is tele van az "Ez a funkció most nem elérhető" típusú hibaüzenetekkel, ami még akkor is idegesítő ha esetleg ez amiatt van hogy nem megy az autó. Akkor írjon ki megfelelő hibaüzenetet...

Klimapanel, 2 zónás klima, egyik oldalt beállítod 22re a másikat 24re, majd kiszáll az utas, szeretnéd snycelni... megnyomod a klima gombot a műszerfalon, átmész klasszik nézetre, majd a kis 2 forintos nagyságú piktogrammot megkeresed és már szinkronizálva is van a két hőmérséklet... nem sok, egy 4-5 mp ameddig az embert nem az utat nézte.

Az akadozások nem megfelelő működések miatt, az embernek sokszor vannak az autóra nézve drasztikus érzései. Nehéz eldönteni hogy az autót utálja jobban, vagy azt a managert aki kienged egy ilyen hulladékot.

- Infotainment rendszer állandóan szar - Első parkolás segítő ami állandóan sípol, és a normál szervíz nem tudja megoldani

Fenntartási költség (4) Évjárat 2020
Előző autója? Golf 7 Következő autója?
Verdikt (4.3/10)

Skoda Octavia 2020 (2020)